W sobotę 24 września „Trójkolorowi” rozegrają 9 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się z rezerwami ŁKSu Łódź.

Historia

Rezerwy ŁKSu zostały ponownie reaktywowane w 2015 roku. Przystąpili oni do rozgrywek B klasy i po 2 latach awansowali do klasy okręgowej. Sezony 2019/20 i 2020/21 spędzili oni w IV klasie, po czym awansowali do 3 ligi, w której występują do dziś.

Ostatni sezon

W minionych rozgrywkach rezerwy ŁKSu uzyskały 54 punkty, co dało im 7 miejsce w ligowej tabeli.

Bieżący sezon

Po 8 rozegranych kolejkach rezerwy ŁKSu mają na koncie 5 punktów i zajmują 16 miejsce w tabeli. Na taki bilans złożyło się zwycięstwo z Concordią Elbląg, remisy z Legionovią Legionowo i rezerwami Jagiellonii Białystok oraz porażki z Błonianką Błonie, Unią Skierniewice, Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Pelikanem Łowicz i Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Trener

Szkoleniowcem rezerw ŁKSu od czerwca 2020 roku jest 39-letni Marcin Matysiak.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Hugo Ista (RFC Seraing U23), Ricardo Goncalves (Widzew Łódź U19), Fabian Borysiuk (Podlasie Biała Podlaska), Jakub Tosik (ŁKS Łódź)

Odeszli: Dariusz Gmosinski (Sokół Aleksandrów Łódzki), Artur Sojka (Pelikan Łowicz), Michał Karlikowski (Stomil Olsztyn), Michal Kolba (ŁKS Łódź), Jakub Romanowicz (ŁKS Łódź).

Bilans spotkań bezpośrednich

Dla obu drużyn będzie to pierwsza ligowa konfrontacja. Co ciekawe, Sokół w sezonie 2016/17 mierzył się w lidze z pierwszą drużyną ŁKSu. W Ostródzie goście wygrali 1:0, z kolei w Łodzi padł remis 1:1.

Ciekawostki

- Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować będą Mateusz Musiński i Jakub Mysiorski (Sokół) oraz Aleksander Ślęzak (ŁKS).

- Najlepszym strzelcem łodzian jest Maciej Radaszkiewicz, który ma na koncie 3 trafienia.

- Filarem środka pola rezerw ŁKS jest Jakub Tosik, który zaliczył 234 występy na boiskach ekstraklasy.

- Pierwsza liga, w której występuje ŁKS, ma w ten weekend przerwę ze wzglądu na spotkania reprezentacyjne. Możemy zatem spodziewać się w składzie rezerw kilku graczy z kadry pierwszoligowca.

Przewidywalne składy

ŁKS II: Kołba – Bąkowicz, Tosik, Lambrecht, Radziński, Glapka, Łabędzki, Nowacki, Radwanek, Radaszkiewicz, Jurić.

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Klimek, Kiełtyka, Banul, Kopacz, Furman, Szałkowski, Święty, Kasprzyk.

Szczegóły meczu

Spotkanie 9 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w sobotę 24 września o godz. 14:00 na stadionie Akademii ŁKSu  przy ul Krańcowej 19 w Łodzi.

Kategorie: klub