W rozegranym w sobotę 29 kwietnia meczu 26 kolejki 1 grupy 3 ligi Sokół przegrał na własnym boisku z rezerwami ŁKS Łódź 0:2.

W porównaniu do poprzedniego meczu z Concordią Elbląg w wyjściowej jedenastce doszło do 2 zmian. Od pierwszej minuty zagrali Tomasz Porębski i Adam Stefański.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od optycznej przewagi gości, jednak to „Trójkolorowi” mieli najlepszą okazję do otwarcia wyniku. W 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Świętego Maksym Kventsar z kilku metrów strzelił nad poprzeczką. Łodzianie objęli prowadzenie w 17 minucie. Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne i niepilnowany Wiktor Kościuk strzelił z głowy z 5 metrów, futbolówka odbiła się jeszcze od Mateusza Błauta i wpadła do siatki. 3 minuty później goście byli już na dwubramkowym prowadzeniu. Ponownie dośrodkowanie z rzutu rożnego, tym razem bez kombinacji i ponownie niepilnowany znalazł się tym razem Mateusz Bąkowicz i płaskim strzałem pokonał Michała Leszczyńskiego.

W drugiej połowie to Sokół miał optyczną przewagę, lecz niewiele konkretów z tego wynikało. W 54 minucie po błędzie w wyprowadzeniu Jakub Mysiorski był bliski przechwycenia piłki, lecz w ostatniej chwili uprzedził go bramkarz ŁKSu. W 67 minucie mieliśmy kontrowersyjną sytuację. Łukasz Mościcki faulował uciekającego zawodnika gości, lecz mimo tego, że w asekuracji był jeszcze Bartosz Pawluczuk, to arbiter usunął naszego zawodnika z boiska. Tuż prze upływem regulaminowego czasu gry ładna i nieliczna indywidualna akcja naszego zawodnika. Artem Liehostaiev uciekł defensorom i wyłożył piłkę na 11 metr do Tomasza Porębskiego, lecz nasz defensor nie zdołał jej skierować do siatki.

Sokół Ostróda – ŁKS II Łódź 0:2 (0:2)

Kościuk 17’, Bąkowicz 20’

Sokół: Leszczyński – Kventsar (71’ Grudnowski), Porębski, Błaut, Pawluczuk, Mościcki, Stefański (84’ Szałkowski), Święty (84’ Banul), Furman, Mysiorski, Lubak (46’ Liehostaiev).

ŁKS II: Kołba - Bąkowicz, Lambrecht, Kościuk (84’ Mnatsakanayan), Lipień (71’ Marczak), Czypicki, Piotrowski (84’ Siwek), Ista (71’ Młynarczyk), Koprowski, Zając (90’ Romanowicz),  Radziński.

Żółte kartki: Mysiorski, Błaut, Porębski, Grudnowski – Czypicki, Lambrecht

Czerwona kartka: Mościcki 67’

Kolejne spotkanie Sokół rozegra 6 maja. W Nieborowie zmierzymy się z Unia Skierniewice. Początek meczu o godz. 14:00.

Kategorie: klub