W sobotę 25 marca „Trójkolorowi” rozegrają 21 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. W kompleksie Legia Trening Center w Książenicach zmierzymy się z rezerwami Legii Warszawa.

Historia

W 1952 roku drużyna rezerw Legii dotarła do finału Pucharu Polski (pierwszy zespół odpadł już w 1/8 finału), eliminując kolejno: Lechię II Zielona Góra (2:6), Naprzód Lipiny (2:1), ŁKS Łódź (7:1), Górnika Zabrze (1:2), Ruch Chorzów (2:1), Wisłę Kraków (0:0 i 1:0). W rozegranym 21 grudnia 1952 na warszawskim Stadionie Wojska Polskiego decydującym spotkaniu Legia II uległa stołecznej Polonii 0:1 (0:0). Od 1/8 finału (tj. meczu przeciw Górnikowi w Zabrzu) kadra rezerw została wzmocniona zawodnikami pierwszej drużyny.

Na początku XXI wieku druga drużyna Legii oscylowała między ówczesną III a IV ligą. Po sezonie 2006/2007 zespół rezerw został wycofany z rozgrywek ligowych, a w jego miejsce powstała Młoda Legia. Ten stan rzeczy trwał do 2013 roku, kiedy to zlikwidowano rozgrywki Młodej Ekstraklasy. Wtedy przywrócono drużynę rezerw do rozgrywek ligowych, która wystartowała w III lidze sezonu 2013/2014 i występuje w niej do dziś.

Źródło: Wikipedia

Ostatni sezon

W minionych rozgrywkach ekipa rezerw Legii zajęła 4 miejsce, uzyskując 58 punktów.

Bieżący sezon

Po 20 rozegranych kolejkach rezerwy Legii z 31 punktami na koncie zajmują 9 miejsce w tabeli. Na taki wynik składają się 8 zwycięstw, 7 remisów i 5 porażek.

Runda wiosenna

W 3 ligowych spotkaniach rozegranych w tym roku rezerwy Legii pokonały Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0, Pelikana Łowicz 3:2 oraz zremisowały z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1.

Trener

Szkoleniowcem rezerw Legii jest dobrze znany w Ostródzie Piotr Jacek. 45-letni trener prowadził „Trójkolorowych” w pierwszym sezonie Sokoła w drugiej lidze.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Mateusz Moźdżeń (Znicz Pruszków), Łukasz Turzyniecki (Olimpia Elbląg)

Odeszli: Jordan Majchrzak (AS Roma).

Mecz jesienny

W meczu rundy jesiennej bieżącego sezonu rezerwy Legii wygrały w Ostródzie 2:0, a gole zdobyli wówczas Karol Nojszewski z rzutu karnego oraz Jordan Majchrzak.

Ciekawostki

- Pierwsza drużyna Legii, korzystając z przerwy reprezentacyjnej, zagra w piątek z GKS Katowice, więc w sobotę możemy spodziewać się piłkarzy z „jedynki”.

- Z powodu nadmiaru żółtych kartek w Sokole zabraknie Maksima Kventsara, Mateusza Furmana i Jakuba Mysiorskiego.

Przewidywalne składy

Legia II: Trojanowski – Krajewski, Gładysz, Tadrowski, Konik, Kiedrowicz, Waniek, Kisiel, Moźdżeń, Korczakowski, Maciejewski.

Sokół: Leszczyński – Pawluczuk, Porębski, Morawski, Dowgiałło, Szałkowski, Stefański, Liehostaiev, Mościcki, Święty, Lubak.

Szczegóły meczu

Spotkanie 21 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w sobotę 25 marca o godz. 12:00 na boisku LTC w Książenicach.

Kategorie: klub