W drugim w 2021 roku ligowym spotkaniu Sokół na wyjeździe zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę 6 marca o godz. 13:00 na boisku we Wronkach.

O rywalu

Rezerwy „Kolejorza”, po kilku latach przerwy, zostały ponownie reaktywowane w 2013 roku. Od tego czasu rywalizowały one w 3 lidze, by w sezonie 2018/19 wywalczyć awans do 2 ligi, wyprzedzając m.in. KKS Kalisz, Radunię Stężyca czy Kotwicę Kołobrzeg.

Debiutancki sezon 2019/20 w 2 lidze z 47 punktami na koncie zakończyli oni na 13 miejscu. W bieżących rozgrywkach w 18 spotkaniach zgromadzili 17 punktów i zajmują obecnie 16 miejsce w tabeli.

Trener

Po niezbyt udanej rundzie wiosennej zarząd klubu z Poznania postanowił dokonać zmiany szkoleniowca drużyny rezerw „Kolejorza”. Dotychczasowy szkoleniowiec Rafał Ulatowski został dyrektorem szkolenia Akademii Lecha Poznań, a pierwszym trenerem rezerw Lecha został Artur Węska, który w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek prowadził ekipę Znicza Pruszków.

Transfery

Zaglądające w oczy widmo spadku z 2 ligi spowodowało, że w przerwie między rundami zarząd klubu postanowił wzmocnić kadrę rezerw o kilku doświadczonych zawodników. Przyszli m.in. 34-letni Siergiej Kriwiec (Dinamo Brześć) oraz 26-letni Wojciech Onsorge i 2 lata starszy Adrian Laskowski (obaj Warta Poznań).

Przyszli: Siergiej Kriwiec (P - Dinamo Brześć), Adrian Laskowski (O - Warta Poznań), Wojciech Onsorge (O - Polonia Środa Wielkopolska)

Odeszli: Antoni Prałat (N - Miedź II Legnica), Maksymilian Tkocz (O - Podhale Nowy Targ).

Wiosna

Rezerwy Lecha imponująco rozpoczęły rozgrywki w 2021 roku. W poprzedniej kolejce na własnym boisku rozgromili oni silną Stal Rzeszów aż 5:1, mimo że przegrywali od 8 minuty 0:1. Mieli oni jednak ułatwione zadanie, bowiem po czerwonej kartce obrońcy Stali Damiana Kostkowskiego od 25 minuty grali z przewagą jednego zawodnika.

Historia spotkań bezpośrednich

Będzie to drugie w historii obu drużyn spotkanie o ligowe punkty. W pierwszym meczu w ramach 1 kolejki 2 ligi Sokół pokonał rezerwy Lecha 2:0.

Raport kartkowy

W drużynie z Poznania zabraknie Krystiana Palacza (4 żółte kartki), z kolei trener Piotr Jacek przy ustalaniu składu będzie musiał sobie poradzić bez Wojciecha Mazurowskiego (czerwona kartka).

Sędzia

Arbitrem głównym spotkania będzie Leszek Lewandowski z Zabrza, który wcześniej nie prowadził meczów zarówno Sokoła, jak i rezerw Lecha.

Transmisja

Gospodarze zapowiedzieli, że prowadzą na swoim kanale na Youtube bezpłatną transmisję wideo. Z kolei na kanale SokółTV będzie dostępna transmisja audio. Obok etatowego komentatora Rafała Dąbrowskiego przed mikrofonem zasiądzie zwycięzca aukcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wojciech Płoszek.

Przypuszczalne składy:

Sokół : Trelowski – Dobosz, Maj, Wicki, Brzuzy – Żwir, Czajkowski, Kalinowski, Gajda, Rugowski – Wolny.

Lech II: Bąkowski – Borowski, Onsorge, Wojtkowiak, Smajdor- Szramowski, Kozubal, Laskowski, Ławrynowicz- Karbownik, Kriwiec

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Lech II : 2,33
remis: 3,75
Sokół: 2,60

Pełna oferta zakładów dostępna na www.iforbet.pl.

 

Kategorie: klub