W meczu 26 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał w Stargardzie z miejscowymi Błękitnymi 1:3.

Piłkarze Sokoła do meczu z Błękitnymi przystępowali podbudowani 2 zwycięstwami. W składzie „Trójkolorowych” od pierwszej minuty wystąpili Kamil Zalewski i strzelec 2 bramek w poprzednim meczu z Olimpią Elbląg Dawid Wolny. Szkoleniowiec Sokoła ustawił drużynę w sposób ofensywny, z trójką napastników: Wicki-Siemaszko-Wolny.

Już pierwsza groźna sytuacja Sokoła w sobotnim meczu zakończyła się zdobyciem gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Gajdy i Krzysztof Wicki na raty pokonuje bramkarza gospodarzy. Nasi zawodnicy nie zwalniali tempa i w 17 minucie mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Rafał Siemaszko wypuścił na wolne pole Krzysztofa Wickiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza uderzył nad poprzeczką. Minutę później kolejna szybka akcja „Trójkolorowych”, lecz Krzysztof Wicki zamiast podawać do lepiej ustawionego Tomasza Gajdy, wdał się w drybling z obrońcą Błękitnych, w wyniku którego stracił futbolówkę. Swoja okazje do zdobycia bramki miał także Dawid Wolny, lecz jego strzał z 17 metrów z największym trudem obronił Dominik Sasiak. Gospodarze groźniej zaatakowali po upływie 30 minut meczu, ale strzały Mateusza Bochnaka i Michała Cywińskiego pewnie obronił Błażej Niezgoda.

Sygnał do ataków w drugiej połowie dał Rafał Siemaszko, który strzelał z 16 metrów, jednak zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W odpowiedzi oglądaliśmy strzał Mateusza Bochnaka z 8 metrów, na posterunku jednak był nasz bramkarz. W 53 minucie świetne podanie Tomasza Gajdy do Michała Zimmera, który trafia do siatki, jednak zdaniem asystenta sędziego w momencie był na pozycji spalonej. 5 minut później Dawid Wolny był z piłką na 8 metrze, ale jego strzał w ostatniej chwili wyblokował Dawid Polkowski. W 67 minucie nieoczekiwanie wyrównują Błękitni. Brak komunikacji między Karolem Żwirem i Błażejem Niezgodą, nasz kapitan wybija piłkę do ustawionego na 17 metrze Dawida Polkowskiego, który pięknym strzałem pokonuje naszego bramkarza. 10 minut później mieliśmy kolejną kontrowersyjną decyzję arbitra. Dośrodkowanie z lewej strony Jakuba Czajkowskiego, strzał z głowy Karola Turka, po którym bramkarz przy próbie piąstkowania nie trafia w piłkę a w głowę naszego młodego obrońcy, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować jedenastki. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry gospodarze wychodzą na prowadzenie.  Dośrodkowanie z rzutu rożnego, brak zdecydowania naszych zawodników i Michał Cywiński z 5 metrów trafia do siatki. W doliczonym już czasie gry Błękitni przypieczętowali swoje zwycięstwo po pięknym strzale Damiana Niedojada.

Błękitni Stargard 3-1 Sokół Ostróda

Polkowski 67’ , Cywiński 89’ , Niedojad 90’  - Wicki 3’

Błękitni: 22. Dominik Sasiak - 3. Jan Andrzejewski, 27. Jakub Ostrowski, 25. Daniel Wajsak, 4. Bartłomiej Mruk (64, 14. Bartosz Sitkowski) - 23. Mateusz Bochnak, 8. Hubert Krawczun (46, 9. Damian Niedojad), 10. Dawid Polkowski, 7. Michał Cywiński, 16. Bartosz Boniecki (46, 20. Tomasz Kaczmarek) - 13. Kamil Walków.

Sokół: 1. Błażej Niezgoda - 4. Wojciech Mazurowski, 8. Karol Żwir, 23. Karol Turek - 20. Michał Zimmer, 15. Kamil Zalewski (90, 6. Adam Dobosz), 31. Jakub Czajkowski, 5. Krzysztof Wicki (46, 9. Sebastian Rugowski), 14. Tomasz Gajda - 30. Dawid Wolny, 11. Rafał Siemaszko (65, 10. Wojciech Kalinowski).

żółte kartki: Boniecki, Mruk, Sasiak, Walków, Bochnak - Siemaszko, Żwir, Zimmer, Mazurowski.

sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już w środę 14 kwietnia. Naszym rywalem na własnym boisku będzie Skra Częstochowa. Początek meczu o godz. 18:00.

 

Kategorie: klub