W 4 meczu 1 ligi juniorów „Trójkolorowi” pokonali na boisku w Jezioranach Stomil Olsztyn 2:1.

Dzięki niedzielnej wygranej podopieczni Marka Śnieżawskiego umocnili się w czołówce rozgrywek i z nadzieją możemy patrzeć na dalszy rozwój wydarzeń.

Stomil Olsztyn- Sokół Ostróda 1:2 (0:1)

Bramki: 81’ (k) – Gergola 20’, samobójczy 82’.

Skład Sokoła: Witkowski - Musiakowski, Milewicz, Dembiński, Kędzierski, Archacki, Przyborowski, Podgórski, Wójcik, Jagielski, Gergola oraz Perowicz, Kłodowski, A.Wiśniewski, Sz.Wiśniewski, Sobolewski, Stupak.

Komentarz trenera Marka Śnieżawskiego

Kolejny ciężki mecz za nami, który porostu wybiegaliśmy. Wyszliśmy na prowadzenie w 20 min po trafieniu Kacpra Gergoli i grając konsekwentnie mieliśmy jeszcze okazje do podwyższenia wyniku grając z kontry. Nie wykorzystując swoich okazji cały czas „utrzymywaliśmy” przeciwnika w grze z wiarą na korzystny wynik i w 78 min w zamieszaniu pod swoją bramkę faulujemy i sędzia dyktuje rzut karny. Zawodnik Stomilu strzela lecz udaną interwencją popisuje się Szymon Witkowski parując piłkę do boku. Do odbitej piłki ruszyli zawodnicy obu drużyn i dwóch zawodników przewraca się...sędzia dopatruje się w tym przewinienia naszego zawodnika i po raz kolejny wskazuje na 11 metr, który tym razem został pewnie wykonany i piłka ląduje w naszej bramce i robi się 1:1. Wznawiamy grę, przeprowadzamy akcje prawym skrzydłem kończąc ją ostrym dośrodkowaniem Filipa Przyborowskiego. Piłkę zmierzająca do naszego napastnika przecina obrońca Stomilu w tak niefortunny sposób ze wpada ona do bramki. Końcówka spotkania to już nerwówka, ale udaje się nam dowieźć korzystny wynik do końca. Brawa dla chłopaków, że w kolejnym meczu podjęli walkę i z determinacja dążyli do zdobycia 3 pkt. Z pewnością minus za niewykorzystane sytuacje: 2 słupki i brak zimnej krwi w polu karnym przełożyło się na nerwową końcówkę. Po dwóch ciężkich wyjazdowych meczach wracamy do domu gdzie w meczu z Radomniakiem Radomno musimy powalczyć o kolejne punkty.

Kolejne spotkanie juniorzy Sokoła rozegrają w sobotę 22 maja. O godz. 11:00 na własnym boisku podejmą oni ostatni w tabeli zespół Radomniaka Radomno.

Aktualna tabela i terminarz znajdują się na stronie WMPZN. Kliknij tutaj.

 

Kategorie: klub