W niedzielę 21 maja „Trójkolorowi” rozegrają 29 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na boisku w Białymstoku zmierzymy się z rezerwami Jagiellonii Białystok.

Historia

Od początku XXI wieku rezerwy przez Jagiellonii występowały przez 7 sezonów w 4 lidze grupie podlaskiej. Po tym czasie rezerwy zostały zlikwidowane i reaktywowane w sezonie 2013/14, gdzie rywalizację rozpoczęły od 3 ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Rywalizacja na 4 szczeblu rozgrywkowym trwała 4 sezony, po czym rezerwy ponownie zostały rozwiązane. W sezonie 2019/20 ponownie rozpoczęli funkcjonowanie, tym razem od 4 ligi, by po sezonie wywalczyć awans do 3 ligi, w którym grają do dziś.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie rezerwy „Jagi”  zajęły 9 miejsce w 3 lidze, zdobywając w 36 meczach 52 punkty.

Bieżący sezon

Po 28 rozegranych kolejkach rezerwy Jagiellonii z 41 punktami zajmują 9 miejsce w ligowej tabeli. Na taki bilans złożyło się 11 zwycięstw, 8 remisów i 9 porażek, przy korzystnym bilansie bramkowym 54:39.

Trener

Szkoleniowcem rezerw Jagiellonii od stycznia br. był Artur Siemieniec, jednak w kwietnią objął on stery nad pierwszą drużyną „Jagi”, a trenerem rezerw został Mateusz Borzym, wcześniej asystent Artura Siemieńca.

Spotkanie z jesieni

W rozegranym 15 października ubiegłego roku meczu 12 kolejki III ligi Sokół pokonał na własnym boisku rezerwy Jagiellonii 3:2. Dwie bramki dla „Trójkolorowych” zdobył wówczas Dawid Kasprzyk, jedną dołożył Łukasz Święty, zaś dla „Jagi” dwukrotnie trafił Mikołaj Wasilewski.

Ciekawostki

- Z powodu nadmiaru kartek w Białymstoku zabraknie kapitana Sokoła Łukasza Świętego.

- Niedzielne spotkanie będzie szczególne dla Tomasza Porębskiego, który jest wychowankiem Jagi i w barwach klubu z Białegostoku zaliczył 21 występów w ekstraklasie;

- We środę 17 maja rezerwy Jagiellonii wystąpiły w Wojewódzkim Pucharze Polski, gdzie na wyjeździe rozgromili lidera IV ligi podlaskiej Tura Bielsk Podlaski aż 11:0.

- Pierwsza drużyna Jagiellonii gra swój mecz w ekstraklasie w sobotę na własnym boisku, dlatego możemy spodziewać się w barwach rezerw graczy z szerokiej kadry pierwszego zespołu.

Przewidywalne składy

Jagiellonia II: Abramowicz – Olszewski, Czerech, Tabiś, Matsui, Wojciechowski, Lewicki, Wasilewski, Mościcki, Bortniczuk, Zyśk.

Sokół: Florczak – Pawluczuk, Porębski, Dowgiałło, Morawski, Kventsar, Musiński, Furman, Szałkowski, Liehostaiev, Lubak.

Szczegóły meczu

Spotkanie 29 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w niedzielę 21 maja o godz. 12:00 na stadionie przy Elewatorskiej 4 w Białymstoku.

Transmisja

Domowe spotkania rezerw Jagiellonii były ostatnio transmitowane na kanale JagaTV na Youtube, więc całkiem prawdopodobne, że i mecz z Sokołem będziemy mogli zobaczyć na żywo.

 

 

Kategorie: klub