W meczu 37 kolejki eWinner 2 ligi Sokół na wyjeździe zmierzy się z Hutnikiem Kraków. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 5 czerwca o godz. 16:30.

O rywalu

Sekcja piłki nożnej powstała wraz z powstaniem Koła Sportowego „Stal” przy PPW Nowa Huta. Drużyna została zgłoszona do rozgrywek o mistrzostwo Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, a także Pucharu Polski pod nazwą Stal Nowa Huta. Największym sukcesem klubu jest zajęcie trzeciego miejsca w ekstraklasie w sezonie 1996/97. Przez ostatnie dwa sezony Hutnik występował w trzeciej lidze, ale w poprzednim sezonie awansował do drugiej ligi.

Trener

Trenerem drużyny z Krakowa jest od 1 stycznia bieżącego roku Szymon Szydełko, który zastąpił na tym stanowisku Leszka Janiczaka. Aktualny szkoleniowiec Hutnika prowadził wcześniej drużyny Karpat Krosno (2013-2015), Resovii (2016-2017), JKS-u Jarosław (2017-2018) i Sokoła Sieniawa (2018-2019), a ostatnio Stali Stalowa Wola.

Mecz z jesieni

W rozegranym w grudniu 2020 roku meczu Sokół pokonał na własnym boisku drużynę Hutnika 3:0, a bramki dla „Trójkolorowych” zdobyli wówczas Daniel Łuczak, Paweł Brzuzy i Dawid Wolny.

Runda wiosenna

Hutnik po rundzie jesiennej zajmowała ostatnie 19 miejsce w ligowej tabeli i przez wielu była skazywana na pewny spadek. Doskonała runda wiosenna, gdzie drużyna z Suchych Stawów, obok Górnika Polkowice, była najlepiej punktującą sprawiła, że na 2 kolejki przed końcem rozgrywek są już pewni utrzymania w szeregach drugoligowców.

Ciekawostki

- W krakowskiej drużynie występuje, znany z występów w Sokole, Kacper Jodłowski.

- Najlepszym strzelcem Hutnika jest Krzysztof Świątek, który ma swoim koncie 6 trafień.

Kartki:

W drużynie Sokoła z powodu nadmiaru kartek zabraknie Pawła Brzuzego.

Sędziowie:

Sędzią tego meczu będzie Leszek Lewandowski z Zabrza, który w bieżących rozgrywkach prowadził jedno spotkanie Sokoła, zremisowane z rezerwami Lecha Poznań 1:1

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na nowopowstałej platformie sportize.pl.

Przypuszczalne składy:

Hutnik Kraków: Leszczyński- Wojcinowicz, Kędziora, Stawarczyk, Olszewski – M.Gajda, Jaklik, Kieliś, Hafez, Zmorzyński - Kitliński.

Sokół : Niezgoda - Zimmer, Wicki, Mazurowski, Żwir – Kalinowski, Zalewski, Czajkowski, Więcek – Siemaszko, Wolny.

Kursy forBETu:

Hutnik: 2,21

Remis: 3.35

Sokół: 3.05

Pełna oferta dostępna na stronie: https://www.iforbet.pl/zaklady-bukmacherskie

 

Kategorie: klub