Przed nami druga kolejka w rozgrywkach na szczeblu drugiej ligi. Sokół Ostróda na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Polkowice. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 5 września a rozpocznie się punktualnie o godz. 18:00.

O rywalu

Klub powstał w 1947 roku. Przed sezonem 2011/2012 zespół otrzymał licencję na grę w I lidze jako KS Polkowice. W 2018 roku klub powrócił do nazwy Górnik Polkowice. Największym sukcesem klubu z Polkowic, jest zajęcie 12 miejsca w ekstraklasie w sezonie 2013/14. W poprzednim sezonie Górnik Polkowice zajął, z dorobkiem 48 punktów, 11 miejsce w drugoligowej tabeli. Po sezonie w klubie doszło do zmiany trenera. Nowym trenerem został Janusz Niedźwiedź. Zastąpił on na tym stanowisku Enkeleida Dobiego, który przeniósł się do Widzewa Łódź.

Sponsorem tytularnym klubu jest Gmina Polkowice. Jak informuje oficjalna strona klubu, dofinansowanie KS Górnik Polkowice przez Burmistrza Polkowic w roku 2020 r. sekcji piłki nożnej dorosłych od 15.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wynosi 3 000 000 zł.

Transfery

Przyszli: Adam Borkowski (O - Zagłębie II Lubin) , Michał Danilczyk (P - Podhale Nowy Targ), Mateusz Surożyński (P - Apis Jędrzychowice), Jakub Szymański (B - MKS Kluczbork), Ernest Terpiłowski (P - Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

Odeszli: Michał Bednarski (N - Miedź Legnica), Kornel Ciupka (P - Apis Jędrzychowice), Martins Ekwueme (P - Lechia Zielona Góra), Wojciech Galas (P - Zagłębie II Lubin ), Kacper Kocik (O - Lechia Zielona Góra), Jędrzej Król (P - Lechia Zielona Góra), Patryk Morawski (P - Apis Jędrzychowice), Patryk Mucha (P - Widzew Łódź), Kacper Osiadły (P - Sokół Kleczew), Kajetan Szmyt (P - Warta Poznań).

Ostatnie wyniki

W pierwszym swoim meczu, w sezonie 2020/21 Górnik Polkowice przegrał ze Stalą Rzeszów. Polkowiczanie bardzo dobrze weszli w mecz i prowadzili 0:1, po golu strzelonym przez Mateusza Baszaka. W drugiej połowie Stal wyrównała, a strzelcem gola był Krystian Pieczara. Górnik mógł ponownie wyjść na prowadzenie, ale Mariusz Szuszkiewicz nie wykorzystał rzutu karnego. Zemściło się to w 88 minucie meczu. Wojciech Reiman nie pomylił się z jedenastego metra i Górnik Polkowice musiał przełknąć gorycz porażki.

Ciekawostki

- W poprzednim sezonie Górnik Polkowice lepiej punktował w meczach… wyjazdowych. Zdobył w nich 26 punktów, a na własnym boisku tylko 22 punkty.
- Najlepszym strzelcem Górnika w sezonie 2019/20, był Michał Bednarski. Z 24 golami został on również królem strzelców całej ligi. Po sezonie opuścił on Polkowice i przeszedł do Miedzi Legnica.
- W drużynie z Polkowic występuje Michał Danilczyk, który w sezonach 2016/17 i 2018/19 bronił barw ostródzkiego Sokoła.

Transmisja

Klub z Polkowic przeprowadzi transmisję wideo z tego meczu. Zostanie ona zrealizowana na stronie TVCOM, a dostęp do niej wynosi 15 zł. Link: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2020-2021/192825-KS-Gornik-Polkowice-OKS-Sokol-Ostroda-2-kolejka.htm

Z kolei my postaramy się przeprowadzić relację audio, która dostępna będzie na naszym kanale na Youtube: www.youtube.com/sokolostrodatv1

Przypuszczalne składy

Górnik: Szymański- Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz, Azikiewicz- Sobków, Żołądź, Wacławczyk, Baranowski – Baszak, Szuszkiewicz.

Sokół : Niezgoda-Mazurowski, Brzuzy, Żwir - Zalewski, Zimmer, Gajda, Andrzejczak, Kalinowski – Wolny.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet

Górnik :1,99
remis: 3,45
Sokół:3,50

Pełna oferta na 2 ligę dostępna na stronie: https://www.iforbet.pl/oferta/8/715

Kategorie: klub

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *