W meczu 1/32 Totolotek Pucharu Polski sezonu 2020/21 Sokół w Pawłowicach zmierzy się z III-ligowym Pniówkiem. Mecz rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 14:00 na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 7 w Pawłowicach.

O rywalu

Pawłowice to wieś położona w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim. Jest to jedna z najludniejszych wsi Polski, którą zamieszkuje 9641 osób.

GKS Pniówek 74 Pawłowice powstał w 1974 roku, czyli w tym samym, w którym powstała Kopalnia Węgla Kamiennego „Pniówek”. Niektórzy uważają jednak, że obecna drużyna powstała dwa lata wcześniej, a otwarcie kopalni tylko umocniło piłkę w Pawłowicach. Przez wiele lat GKS występował na szczeblach A i B klasy. Jednak wraz ze wzrostem znaczenia KWK rósł także klub.

W sezonie 1997/98 obecny III ligowiec awansował do klasy okręgowej. W rozgrywkach sezonu 2005/2006 w okręgówce ponieśli tylko jedną porażkę i pewnie awansowali do IV ligi. Gra na tym szczeblu trwała tylko 2 sezony, bowiem w 2008 roku awansowali oni do 3 ligi, w której występują do dziś.

Trenerem drużyny Pniówka od 27 kwietnia 2018 jest Grzegorz Łukasik, były szkoleniowiec GKS Jastrzębie i GKS Pszczyna.

Letnie ruchy transferowe

Przyszli: Krzysztof Bodziony (Cukrownik Chybie), Patryk Zapała (powrót z wypożyczenia do ROW Rybnik), Przemysław Szkatuła (ROW Rybnik),

Odeszli: Tomasz Dzida, Szymon Zalewski, Jakub Świerczek.

Droga do 1/32 Pucharu

POkr, I runda LKS Wisła Wielka 0-7 Pniówek Pawłowice
POkr, 1/4 finału Ogrodnik Cielmice (Tychy) 0-7 Pniówek Pawłowice
POkr, 1/2 finału GKS II Tychy 0-0 k. 2-4 Pniówek Pawłowice
POkr, Finał Polonia Łaziska Górne 1-1 k. 2-4 Pniówek Pawłowice
PWoj, 1/8 finału Unia Turza Śląska 1-6 Pniówek Pawłowice
PWoj, 1/4 finału ROW 1964 Rybnik 0-4 Pniówek Pawłowice
PWoj, 1/2 finału Szombierki Bytom 0-3 Pniówek Pawłowice
PWoj, Finał Raków II Częstochowa 1-3 Pniówek Pawłowice

Ciekawostki

- W Sokole w sobotnim meczu pod wielkim znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego Krzysztofa Wickiego.
- W połowie lipca nowy nabytek Pniówka Krzysztof Bodziony złamał paliczek 5 palca oraz skręcił przedstopie w lewej stopie i jego występ także jest wątpliwy.
- Najlepszym strzelcem Pniówka jest doświadczony 34-letni Wojciech Caniboł, który w poprzednim skróconym sezonie w 16 występach zaliczył 11 trafień.
- Ostatnie 2 ligowe spotkania Pniówka zostały przesunięte, z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa COVID-19 u jednego z piłkarzy z Pawłowic.

Kibice

Pawłowice leżą w strefie czerwonej, a więc w powiecie z największym wzrostem zakażeń koronawirusem. W związku z aktualnie obowiązującymi rządowymi obostrzeniami, mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Przypuszczalne składy

Sokół: Niezgoda – Żwir, Dobosz, Mazurowski, Brzuzy – Rugowski, Święty, Gajda, Zalewski, Andrzejczak – Okuniewicz.
Pniówek: Gocyk – Pastuszak, Pańkowski, Ciuberek, Mazurkiewicz – Semeniuk, Trąd, Szatkowski, Musioł, Łukasik - Caniboł.

Transmisja

Transmisja tekstowa z meczu dostępna będzie na naszej stronie www.sokolostroda.com. O ile techniczne możliwości na to pozwolą, przeprowadzimy także relację audio z sobotniego spotkania. Szczegóły na naszym profilu na Facebooku.

Kategorie: klub

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *