Druga liga wznawia rozgrywki po zimowej przerwie. Sokół Ostróda na wyjeździe zagra z GKS-em Katowice. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 27.02 o godz. 17:00.

O rywalu

Początki utworzenia GKS-u Katowice sięgają 1963 roku. Doszło wtedy do zawiązania komitetu założycielskiego GKS-u, powstałego w wyniku połączenia katowickich klubów: Górnik 20 Katowice, TKS Rapid-Orzeł Wełnowiec, KS Koszutka Katowice, Katowicki Klub Łyżwiarski, Katowicki Klub Sportowy Górnik, Górniczy Klub Żeglarski Szkwał oraz przedstawicieli trzydziestu dwóch instytucji i zakładów pracy z terenu Katowic. GKS od tamtego czasu czterokrotnie zajmował drugie miejsce na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek, a także trzykrotnie wywalczył Puchar Polski. W poprzednim sezonie drugiej ligi GKS Katowice zajął trzecie miejsce w sezonie zasadniczym, ale przegrał w barażu ze Stalą Rzeszów.

Trener

Trenerem drużyny z Katowic jest Rafał Górak. Karierę szkoleniową rozpoczął w Ruchu Radzionków, z którym trzykrotnie awansował doprowadzając zespół na zaplecze Ekstraklasy. Następnie trafił do GKS-u Tychy, a w czerwcu 2011 r. został trenerem GieKSy. Ze względu m.in. na ówczesne problemy ekonomiczne Klubu i niedoszły pomysł fuzji, to był trudny okres w dziejach GKS-u. Pod wodzą trenera Góraka, który pracował w przy Bukowej ponad dwa lata, katowiczanie zajmowali 13. i 10. miejsce w 1 lidze.  W latach 2014-2017 prowadził BKS Stal Bielsko-Biała, a następnie objął funkcję trenera Elany Toruń. Od czerwca 2019 roku jest ponownie trenerem GKS-u.

Transfery

Przyszli: Rafał Figiel (P - Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Królczyk (B - Piast Gliwice), Patryk Kukulski (B - Concordia Piotrków Trybunalski).

Odeszli: Radek Dejmek (O - ?), Szymon Frankowski (B - Zagłębie Sosnowiec), Maciej Stefanowicz (P - Unia Janikowo)

Ostatnie wyniki

GKS w dwóch ostatnich meczach grudniowych spisywał się w kratkę. Najpierw przegrał 1:2 z Chojniczanką Chojnice, a następnie wygrał 1:0 ze Stalą Rzeszów. Obecnie katowiczanie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim sparingu, przed wznowieniem rozgrywek, katowiczanie wygrali 3:0 ze Stalą Brzeg.

Ciekawostki
- GKS strzelił najwięcej bramek ze wszystkich drugoligowych drużyn. Katowiczanie zdobyli dotychczas 37 bramek.

- Sokół w meczach wyjazdowych strzelił 11 bramek i tyle samo bramek stracił.

- Ośmiu nowych zawodników dołączyło do ostródzkiej drużyny w przerwie zimowej.

Transmisja

Aby zobaczyć mecz należy zarejestrować konto na stronie tv.gkskatowice.eu (wystarczy podać e-mail i hasło). Cena dostępu wynosi 12 zł, a płatność można zrealizować w tpay.com lub PayPal. Możliwość zalogowania się na konto pojawi się na godzinę przed meczem, a start transmisji zaplanowano na około 10 minut przed początkiem spotkania.

My postaramy się przeprowadzić transmisję audio z tego spotkania.

Przypuszczalne składy:

GKS Katowice: Mrozek-Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala- Sanocki, Gałecki, Urynowicz, Błąd- Woźniak, Kozłowski.

Sokół : Niezgoda – Zimmer, Wicki, Mazurowski, Dobosz – Czajkowski, Zalewski, Żwir, Kalinowski, Rugowski – Siemaszko.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:
GKS: 1.52

Remis: 4.5

Sokół: 5.00

Pełna oferta na drugą ligę dostępna na stronie https://www.iforbet.pl/oferta/8/715

Kategorie: klub