W meczu 28.kolejki eWinner II Ligi, Sokół Ostróda na wyjeździe zagra z Garbarnią Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane 17 kwietnia o godzinie 15:00.

O rywalu

Polski klub piłkarski z siedzibą w Krakowie. Klub został założony w 1921 roku przez grupę pracowników Polskich Zakładów Garbarskich Sp. z o.o. Obecnie działa w formie stowarzyszenia kultury fizycznej. Początkowo Garbarnia była klubem wielosekcyjnym. Aktualnie funkcjonuje jedynie sekcja piłki nożnej mężczyzn, której seniorzy występują w rozgrywkach II ligi. Garbarnia ma na swoim koncie jeden tytuł Mistrza Polski, który został wywalczony w 1931 roku. W poprzednim sezonie zespół z Krakowa zajął siódme miejsce w drugoligowej tabeli.

Transfery

Przyszli: Michał Fidziukiewicz (N - Stal Stalowa Wola), Jakub Górski (P - Korona Kielce), Jakub Janik (P - KS Wiązownica), Michał Rutkowski (O - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój).

Odeszli: Artur Balicki (N - ?), Jakub Bąk (P - Wieczysta Kraków), Karol Kostrubała (P - ?), Patryk Serafin (P - Podhale Nowy Targ)

Trener

Trenerem drużyny Garbarni jest Łukasz Surma. W karierze zawodnika wystąpił 5 razy w reprezentacji Polski. Jest także aktualnym rekordzistą w liczbie występów w ekstraklasie, mając na koncie 559 spotkań. W styczniu 2018 roku został on grającym trenerem Watry Białka Tatrzańska i był to dla niego debiut na ławce trenerskiej. Kolejną przygodą, która nie trwała zbyt długo było objęcie drużyny Wisły Kraków występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Następnie 9. października objął posadę w III-ligowej Sole Oświęcim, z którą utrzymał się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Od czerwca 2019 roku prowadzi Garbarnię Kraków. W sierpniu 2020 roku przedłużył kontrakt o kolejny rok.

Na wiosnę

Garbarnia zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. We wiosennych meczach zanotowała trzy zwycięstwa i dwie porażki. W ostatnim swoim meczu dosyć niespodziewanie wygrała z Chojniczanką Chojnice.

Ciekawostki

- Garbarnia na tym etapie sezonu, ma rozegranych najmniej spotkań ze wszystkich klubów drugoligowych. Krakowianie dotychczas tylko 23 razy wychodzili na boisko, przy 26 występach ostródzkiej drużyny.

- W poprzedniej kolejce, zaplanowanej na środę 14 kwietnia, Garbarnia nie rozegrała swojego meczu z Stalą Rzeszów ze względu na zły stan murawy w Stalowej Woli.

- W ostatnim meczu Garbarni przeciwko Chojniczance dwa gole strzelił, znany z występów w Jagiellonii Białystok, Michał Fidziukiewicz. Trafił on do krakowskiego klubu podczas zimowej przerwy.

- Ostródzianie mają dokładnie taką samą liczbę bramek strzelonych, co straconych (po 37).

Mecz z rundy jesiennej

W meczu rundy jesiennej rozegranym w Ostródzie, padł wynik 1:1. Goście wyrównali wtedy stan rywalizacji w praktycznie ostatniej akcji meczu.

Sędzia

Sędzią głównym tego meczu będzie Damian Gawęcki. Sędziował on spotkanie Sokoła w ramach Pucharu Polski z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Kartki

Sokół przystąpi do spotkania bez Karola Żwira (8 żółtych kartek) oraz Tomasza Gajdy i Jakuba Czajkowskego (4 żółte kartki). Gospodarze wystąpią w pełnym składzie.

Transmisja

Mecz będzie można obejrzeć w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner. Szczegóły: https://ewinner.pl/strona/ewinner-2-liga-transmisje-gdzie-ogladac-za-darmo

My z kolei przeprowadzimy relację audio na naszym kanale na YouTube.

Przypuszczalne składy:

Garbarnia: Frątczak – Morys, Kowalski, Rutkowski, Nakrosius – Duda, Kobłon, Marszalik, Górski – Fidziukiewicz, Feliks.

Sokół : Trelowski-Brzuzy, Maj, Mazurowski, Turek- Zimmer, Mozler, Soszyński, Zalewski, Rugowski–Wolny.

Kursy:

Garbarnia: 2,24

Remis: 3,40

Sokół: 2,95

Kategorie: klub