Informujemy, że nowym trenerem Sokoła został Dominik Bednarczyk.

44-letni szkoleniowiec jest wychowankiem Pogoni Staszów, a swoim bogatym piłkarskim CV ma takie kluby jak Lech Poznań, Siarka Tarnobrzeg czy RKS Radomsko. W latach 2006-2012 przeniósł się na Cypr, gdzie występował w barwach Akrítas Chlórakas, AE Zakakíou, Oníssilos Sotíras, Chalkánoras Idalíou. Po powrocie do Polski reprezentował Unię Tarnów, Stal Rzeszów, Pogoń Staszów i Jutrzenkę Warta.

Karierę w roli trenera seniorów rozpoczynał jako grający szkoleniowiec czwartoligowej Pogoni Staszów. Kolejnymi etapami Dominika Bednarczyka były trzecioligowe kluby: Avia Świdnik, RKS Radomsko, a ostatnio Lechia Tomaszów Mazowiecki, którą prowadzić będzie jeszcze w kończącym bieżący sezon meczu z Pilicą Białobrzegi. Co ciekawe, Dominik Bednarczyk zastąpił w grudniu 2020 roku w Tomaszowie byłego szkoleniowca „Trójkolorowych” Huberta Błaszczaka. Jak czytamy na oficjalnej stronie Lechii „ Przed szkoleniowcem zostało postawione bardzo trudne zadanie utrzymania zespołu w III lidze. Drużyna po rundzie jesiennej z niewielkim dorobkiem punktowym znajdowała się głęboko w strefie spadkowej i mało kto wierzył, że pozostanie na czwartym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju. […]. Niemożliwe stało się możliwe i Lechia skazywana na IV ligę na kolejkę przed końcem zapewniła sobie utrzymanie. Obecny sezon trzeba również uznać za duży plus. Zielono-czerwoni od samego początku zadomowili się w czołówce tabeli i pozostali w niej aż do samego końca.

W sumie trener Dominik Bednarczyk w ciągu półtora roku poprowadził Lechię w 57 meczach (53 ligowych oraz 4 pucharowych). Zdobył z zespołem w sumie 89 punktów na co złożyło się: 26 zwycięstw, 11 remisów i 15 porażek.”

Witamy nowego szkoleniowca i życzymy sukcesów w roli trenera „Trójkolorowych”.

Kategorie: klub