Sokół Ostróda - Concordia Elbląg [zapowiedź]

wtorek, 12 września 2017 15:12

W ramach 1/8 Warmińsko-Mazurskiego Pucharu Polski Sokół na własnym boisku podejmować będzie Concordię Elbląg. Początek meczu na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie w środę 13 września o godz. 18:00.

Concordia Elbląg to tegoroczny spadkowicz z III ligi. W poprzednim sezonie praktycznie do ostatniej kolejki walczyli oni o utrzymanie, jednak zdobyte 39 punktów nie wystarczyło po pozostania i drużyna z Elbląga spadła do IV ligi

Po spadku zmiana nastała na trenerskiej ławce Concordii. Dotychczasowego szkoleniowca Piotra Rzepkę (odszedł do Gryfa Wejherowo), zastąpił Krzysztof Machiński, który wcześniej prowadził drużyny młodzieżowe Concordii. Jego asystentem pozostał Łukasz Nadolny.

Spore zmiany zaszły także wśród piłkarzy. Wielu zawodników pożegnało się z klubem i odeszło do wyżej notowanych ekip. W ich miejsce Concordia zakontraktowała 15 nowych zawodników, w tym sporą grupę młodych i utalentowanych graczy. W gronie pozyskanych znaleźli się także doświadczeni i ograni w wyższych ligach piłkarze. Wśród nich są m.in. 28-letni obrońca Łukasz Laskowski, 29-letni napastnik Tomasz Bejuk, 27-letni obrońca Przemysław Kuss czy 22-letni Kacper Łazaj.

Odeszli: Oskar Pogorzelec (KKS Kalisz), Hubert Otręba (Sokół Ostróda), Artur Stawikowski (Wierzyca Pelplin), Mateusz Gołębiewski (GKS Przodkowo), Mateusz Szmydt (Olimpia Elbląg), Michał Kiełtyka (Olimpia Elbląg), Patryk Burzyński (Błękitni Stargard), Sebastian Kopeć (Polonia Poraj), Martin Strach (koniec kariery), Bartłomiej Lubiejewski (zrezygnował z gry), Adam Duda (kontuzja).

Przyszli: Adrian Kostrzewski (SMS Łódź), Łukasz Laskowski (Motor Lubawa), Kacper Łazaj (KS Chwaszczyno), Przemysław Kuss (KS Chwaszczyno), Tomasz Bejuk (Bałtyk Gdynia), Jakub Szymanowski (Błękitni Stare Pole), Damian Kozak (Pomowiec Gronowo Elbląskie), Sebastian Lubiejewski (powrót po przerwie), Dawid Załucki (powrót z wypożyczenia), Jakub Konieczki, Jakub Komuniewski, Patryk Juchniewicz, Karol Kruk, Bartosz Walendziuk, Paweł Bogdański (wszyscy z drużyny juniorów).

Początek obecnego sezonu to dla działaczy i sympatyków Concordii spore rozczarowanie. Po 6 rozegranych kolejkach, mająca aspiracje powrotu do grona trzecioligowców drużyna z Elbląga z 8 punktami zajmuje zaledwie 8 pozycję. Pokonali oni na wyjeździe Unię Susz 2-1, u siebie Mamry Giżycko 1-0, bezbramkowo zremisowali z Motorem Lubawa i Tęczą Biskupiec oraz przegrali 3-2 z Błękitnymi Pasym i w ostatniej kolejce z Granicą Kętrzyn 3-1.

Concordia w zeszłej edycji W-M Pucharu Polski zaszła aż do finału, w którym po ciekawym spotkaniu przegrała w Biskupcu z nasza drużyną 3-1. W drodze do 1/8 tegorocznej edycji Concordia pokonała w meczach wyjazdowych Polonię Pasłęk 5-2 i Victorię Rychliki 4-1.

Arbitrem głównym środowego spotkania będzie Piotr Szczypiński z Olsztyna.

Mecz Sokół Ostróda – Concordia Elbląg odbędzie się 13 września (środa) o godz. 18:00 na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie.

Ceny biletów:

Bilet VIP - 20 zł

Bilet Normalny - 12 zł

Bilet Ulgowy - 8 zł (Emeryci i renciści oraz młodzież ucząca się od 10 do 18 roku życia)

Kobiety i dzieci do lat 10 wchodzą za darmo.

Bilety można będzie kupić w kasie obok stadionu w dniu meczu od godziny 17:00.

Ponadto przypominamy, że w związku z zarządzeniami służb porządkowych jak i związku piłkarskiego, wjazd samochodem na teren stadionu (poza posiadaczami karnetów VIP z wjazdem na parking) zostaje zamknięty. Kibiców prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej lub pozostawienie samochodu w innej lokalizacji. Za utrudnienia przepraszamy.

Przypuszczalne składy:

Sokół: Kotkowski – Korzeniewski, Pluta, Bieńkowski, Buczkowski – Jankowski, Paczkowski, Otręba, Mlonek – Zalewski, Gajewski.

Concordia: Kostrzewski – Laskowski, Kuss, Lewandowski, Edil, - Załucki, Pietroń, Tomczuk , Kuczkowski - Łazaj, Bejuk.

Czytany 628 razy

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy 01032018

1MALE Fotor
forbet 900x596