Trampkarze z Grunwaldem na remis

poniedziałek, 11 września 2017 06:55

W ubiegłą środę nasze młode Sokoły o 18:30 rozgrywały swoje zaległe spotkanie z pierwszej kolejki II ligi wojewódzkiej Trampkarzy. Rywalem naszego zespołu był sąsiedzki klub GKS Grunwald Gierzwałd, z którymi Ostródzianie przed startem rundy wiosennej mieli okazję się poznać na sparingowym spotkaniu zakończonym remisem 3:3.

Dobra postawa i przygotowanie naszych Sokołów dało się we znaki już od pierwszego gwizdka. Mimo iż pogoda nie była zbyt przychylna tego wieczoru i dokazywała  lekkim deszczem to skoncentrowana i ustabilizowana gra pozwoliła naszej drużynie na przeprowadzanie efektywnych i szybkich ataków.

Pierwszą bramkową sytuacją było wykorzystanie faulu na kapitanie gospodarzy Filipie Przyborowskim. Rzut wolny z 25 metrów wykonywał napastnik Sokołów Miłosz Makrocki, gdzie po odbiciu piłki przez bramkarza gości w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się nasz pomocnik Szymon Wójcik skutecznie umieszczając piłkę w siatce i otwierając wynik spotkania na korzyść ostródzian.

Początek drugiej połowy był równie przeważający na szalę ostródzian, jednak błąd w obronie i rzut wolny dla Grunwaldu, zachwiał lekko głowami młodych Sokołów. Szybka i dynamicznie lecąca piłka po mokrej nawierzchni znalazła drogę do bramki, a tym samym goście dostali wiatru do odrabiania strat. Dekoncentracja zespołu i chęć zdobycia bramki na siłę, odwróciła losy swojej prognozy, gdzie osłabienie prawej strony ostródzian odbiły się dla nas przewinioną 11-stką i zdobyciem bramki gości na prowadzenie 3:1.

Jednak duch silnych i walecznych młodych Sokołów znów wrócił na swoje miejsce. Natarcia i kontry na bramkę Grunwaldu odbijały się szerokim echem walki w polu karnym rywala. Niespełna 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wywalczyliśmy rzut wolny na 22 metrze. Do piłki podszedł Miłosz Makrocki, który ze spokojnym oddechem spojrzał na ustawienie bramkarza i oddał bezpośredni strzał dając odrobienie bramki dla Sokoła.

Sędzia za zmiany doliczając 3 minuty więcej do regulaminowego czasu, dał impuls i drapieżną pobudkę dla drużyny gospodarzy. Ostatnia akcja to istny rarytas! Zmiana ciężaru gry, podprowadzenie piłki przez skrzydłowego Szymona Wójcika, odegranie do otoczonego 3 zawodnikami rywala Miłosz Makrocki rewelacyjnym zachowaniem i ułożeniem ciała, cudownie z pół woleja huknął piłkę z 20 metrów w boczną siatkę Grunwaldu, wywołując euforię radości i charakterne wydarcie 3 punktów z zacierających ręce zawodników drużyny GKS-u.

Ten mecz był istną falą emocji, charakteru i rywalizacji w wykonaniu naszych Młodych Sokołów.

OKS SOKÓŁ OSTRÓDA   3:3   GKS GRUNWALD GIERZWAŁD

Skład: Witkowski Szymon (BR), Dolecki Michał, Dembiński Maciej, Dembiński Kacper, Gemski Mariusz, Gemski Sebastian, Perowicz Michał, Soliwoda Wojciech, Przyborowski Filip, Rudatis Maciej, Wójcik Szymon (1), Makrocki Miłosz (2), Jarzynka Łukasz, Gorczyc Błażej, Sosnowski Filip

Trener: Poburski Robert

Zapraszamy do polubień i śledzenia naszego zespołu na Facebooku :

https://www.facebook.com/Sok%C3%B3%C5%82-Ostr%C3%B3da-Trampkarz-1686709721641057/?fref=ts 

Bramki Sokoła z tego spotkania

Czytany 606 razy

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy 01032018

1MALE Fotor
forbet 900x596