Inauguracyjne zwycięstwo trampkarzy!

poniedziałek, 04 września 2017 13:20

W pierwszym inauguracyjnym meczu naszych Trampkarzy, Ostródzianie 2 września w spotkaniu na wyjeździe podejmowali miejscowy Mały Jeziorak Iława. Spotkanie toczyło się w ciężkich warunkach w padającej mżawce oraz na sztucznym boisku bocznym, gdzie jego lekko zapadnięty prawy sektor zalany był wodą. Kałuża powodowała zatrzymywanie się piłek i kompletny basen, który po prostu utrudniał grę młodym zawodnikom. Nie mniej trudności w inauguracyjnym meczu naszym Sokołom stworzyli również sami zawodnicy Jezioraka, dla których było to już drugie spotkanie w rozgrywkach nowego sezonu 2017/18. Ostródzianie do tego meczu podeszli na lekko zachwianych emocjach, widać było iż mała dekoncentracja po minionych wakacjach dała się we znaki, nie mniej jednak Sokoły dosyć mocno naciskali na bramkę rywala, lecz zabrakło tego ostatniego wykończenia do dobycia bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Druga połowa to istne zamknięcie rywala na jego połowie, kreatywność środka pola i przebudzenie naszych skrzydeł dało możliwie wiele akcji to otwarcia wyniku tego spotkania, ale wciąż brakowało tej wisienki na torcie. W 41 minucie sędzia podyktował rzut rożny dla ostródzian. Piłkę w pole karne Jezioraka dośrodkowywał  pomocnik Wojciech Soliwoda, a tam w podbramkowym zamieszaniu znalazł się nasz nowo nabyty napastnik Miłosz Makrocki, który przy nadarzającej się okazji silnie uderzył i umieścił piłkę w siatce Jezioraka dając prowadzenie naszemu zespołowi. Drużyna Jezioraka przy możliwych okazjach potrafiła oszukać naszych obrońców i przeprowadzić szybkie kontry pod naszą bramkę, jednak refleks, spokój i pewność siebie naszego bramkarza Szymona Witkowskiego dała nam również momenty spokojnego oddechu, ale i przestrogę oraz skupienie dla obrońców naszego zespołu. Sokoły w ofensywnym ataku skrzydłami wciąż próbowali swoich sił na podwyższenie prowadzenia, jednak wynik do końca tego spotkania zakończył się naszym inauguracyjnym zwycięstwem 0:1.

UKS MAŁY JEZIORAK IŁAWA  0:1  OKS SOKÓŁ OSTRÓDA

Skład: Witkowski Szymon (BR), Dolecki Michał, Dembiński Maciej, Dembiński Kacper, Gemski Mariusz, Gemski Sebastian, Perowicz Michał, Soliwoda Wojciech, Przyborowski Filip, Rudatis Maciej, Wójcik Szymon, Makrocki Miłosz (1), Jarzynka Łukasz, Gorczyc Błażej, Filip Sosnowski

Trener: Poburski Robert