Porażka z Finishparkietem

sobota, 02 września 2017 22:06

W meczu 6. kolejki III ligi Sokół przegrał w Nowym Mieście Lubawskim z Finishparkietem 0-2.

W porównaniu do zremisowanego w poprzedniej kolejce meczu z Ursusem trener Karol Szweda dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Po kontuzji na lewą obronę wrócił Łukasz Buczkowski, parę środkowych obrońców tworzyło dwóch Adrianów:Pluta i Bieńkowski. Szkoleniowiec Sokoła zdecydował się na zagęszczenie środka pola i ostródzianie zagrali 3 środkowymi pomocnikami. W miejsce uskarżającego się na ból pięty Krystiana Słowickiego zagrał Roman Mykytyn, a rolę wysunietego napastnika pełnił Arkadiusz Gajewski.

Wydawało się, że ustawienie Sokoła z jednym napastnikiem spowoduje, że ostródzianie raczej będą bronić się i liczyć na ewentualne, jednak rzeczywistość była zgoła inna. Podopieczni Karola Szwedy od początku zaatkowali i już w 1 minucie mogli objąć prowadzenie. Płaskie dośrodkowanie Arkadiusza Gajewskiego do Daniela Mlonka, który przy próbie strzały wydawało się był faulowany, lecz sędzia nakazał grać dalej. W odpowiedzi szybka akcję przeprowadzili gospodarze, ale uderzenie z 16 metrów Macieja Koziary poszybowało minimalnie obok słupka. W 7 minucie po centrze z rzutu rożnego Marcina Paczkowskiego Adrian Bieńkowski strzałem z głowy o centymetry przeniósł piłkę nad poprzeczką. 6 minut później prostopadłą piłkę do Arkadiusza Gajewskiego zagrał Adrian Korzeniewski, ale nasz młody z ostrego kąta strzelił nad poprzeczką. W pierwszej połowie Sokół grał z wiatrem i starał się wykorzystać panujące warunki, próbując strzałów z dystansu, ale Hubertowi Otrębie mało zabrakło aby pokonać Daniela Niżnika. Gdy wydawało się, że gol dla Sokoła jest kwestią czasu, prowadzenie objęli gospodarze. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Marcin Kajca, piłka skozłowała przed Maciejem Bąblem, który niefrasobliwie starał się ją wybić i futbolówka wpadła do siatki. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Sokół egzekwował kilka stałych fragmentów gry, po których najpierw gola samobójczego mógł zdobyć Mateusz Bany, a chwilę później Roman Mykytyn nieczysto trafił w piłkę w 3 metrów. Po kolejnym rzucie rożnym z kontrą wyszli nowomieszczanie, Grzegorz Domżalski podał do Patryka Miarki, a ten w sytuacji sam na sam z Maciejem Bąblem podwyższył prowadzenie Finishparkietu.

Sokół od początku drugiej połowy starał się zdobyć bramkę kontaktową i już w 48 minucie miał ku temu znakomitą szansę. Faulowany w polu karnym był Arkadiusz Gajewski i sędzia podyktował rzut karny. Mimo, iż wyznaczony do wykoania jedenastki był inny zawodnik, odpowiedzialność wziął na siebie Kamil Zalewski, którego strzał w środek bramki obronił Daniel Niżnik. Jak można zobaczyć w skrócie spotkania, w momencie oddawania strzału bramkarz gospodarzy o ponad metr obiema stopami przekroczył linię końcową, lecz sędzia tego nie dostrzegł i nie nakazał powtórzenia rzutu karnego. Ta niewykorzystana sytuacja trochę podłamała ostródzian, a od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze. W 55 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z głowy strzelał Oleh Majik, ale dobrze interweniował Maciej Bąbel. 5 minut później z ponad 20 metrów strzelał Grzegorz Domżalski, ale i jego próbę obronił Bąbel. Sokół groźnie zaatakował dopiero w 72 minucie, kiedy po centrze Łukasza Buczkowskiego z głowy strzelał Adrian Pluta. Kapitalna okazję w 85 minucie zmarnował Karol Roszkiewicz, który dostał piłkę na 6 metrze, lecz przy strzale stracił równowagę i jego próba była niecelna.

Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie – Sokół Ostróda 2-0 (2-0).

Kajca 26', Miarka 42'.

Finishparkiet: Niżnik – Kowalczyk, Zakrzewski, Bany, Kuciński –Miarka (76' Jurków), Kajca, Zajączkowski, Domżalski (84' Wenta) – Koziara (79' Napora), Majik (88' Klofik).

Sokół: Bąbel – Korzeniewski, Pluta, Bieńkowski, Buczkowski – Jankowski (58' Wójcik), Paczkowski, Mykytyn, Mlonek (67' Roszkiewicz), Otręba (46' Zalewski) – Gajewski (75' Ciach).

Żółte kartki: Domżalski (Finishparkiet) – Bieńkowski (Sokół).

Kolejny ligowy mecz Sokół rozegra w sobotę 9 września. Tym razem na własnym boisku o godz. 18:00 podejmować będziemy zajmujący 17 miejsce Tur Bielsk Podlaski.