Sokół Ostróda - Polonia Warszawa [zapowiedź]

poniedziałek, 17 lipca 2017 09:39

Polonia Warszawa będzie rywalem Sokoła w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski, który odbędzie się już we wtorek 18 lipca w Ostródzie.

Założony w 1911 roku klub z Warszawy jest obecnie najstarszym klubem w stolicy oraz pierwszym wicemistrzem w dziejach polskiego futbolu i pierwszym mistrzem Polski po II wojnie światowej. Do sukcesów klubu z ul. Konwiktorskiej należą:

- Mistrzostwo Polski - (2x) - 1946, 1999/2000
- Wicemistrzostwo Polski - (3x) - 1921, 1926, 1997/98
- Puchar Polski - (2x) - 1951/52, 2000/01
- Puchar Ligi - 1999/2000
- Superpuchar Polski - 2000
- 1/2 finału UEFA Intertoto - 1999

W tabeli wszechczasów Ekstraklasy Polonia zajmuje obecnie 13. miejsce.

Po sezonie 2012/13, w którym poloniści zajęli 6 miejsce w ekstraklasie, klub nie otrzymał licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki grupie najbardziej wiernych kibiców, PZPN przychylił się do ich petycji i nowa odsłona klubu rozpoczęła rozgrywki od IV ligi.

W sezonie 2013/2014 klub zagrał w IV lidze na licencji MKS-u Polonia Warszawa, który do tej pory zajmował się szkoleniem młodzieży. Misję stworzenia zespołu powierzono byłemu mistrzowi Polski w barwach Polonii, Piotrowi Dziewickiemu. Drużyna po zaciętej walce z Bugiem Wyszków awansowała do III ligi.

Sezon 2014/15 był dla beniaminka ciężki. Przy Konwiktorskiej pracowało pięciu trenerów, a borykająca się z kłopotami finansowymi Polonia ostatecznie zajęła 14 miejsce.

W kolejnym sezonie prowadzenie spółki od MKS-u (i licencję na grę w III lidze) przejęła nowo powstała Polonia Warszawa S.A., której prezesem został były selekcjoner Polski Jerzy Engel.

W sezonie 2015/16 Polonia awansowała z pierwszego miejsca w tabeli do baraży o II ligę. Po walce z Górnikiem Wałbrzych drużyna z Konwiktorskiej 6 awansowała do II ligi. Mająca jeden z wyższych budżetów w II lidze klub, nie tylko nie zdołał wejść do I ligi, co zajął 15 miejsce, oznaczające spadek do III ligi.

Taki wynik spowodował rezygnację z funkcji prezesa Jerzego Engela, którego zastąpił Jerzy Kopeć. Nowym szkoleniowcem został Krzysztof Chrobak, były szkoleniowiec Pogoni Grodzisk Wielkopolski, z którą wygrał IV ligę mazowiecką grupę południe, ale w barażach musiał uznać wyższość Victorii Sulejówek.

Rozczarowujący wynik sportowy był także przyczyną odejścia z klubu sporej ilości zawodników. Krystian Pieczara, Dominik Pusek, Michał Zapaśnik, Daniel Gołębiewski, Piotr Ćwik, Fabian Pawela, Michał Stasz, Piotr Kosiorowski oraz Donatas Nakrošiusa nie będą już reprezentować barw „Czarnych Koszul”, a ponadto kilku piłkarzy jest testowanych w innych klubach. Obecnie w drużynie z Warszawy testowanych jest kilku zawodników, mających wzmocnić klub z Konwiktorskiej.

Wyniki drużyny Polonii w okresie przygotowawczym

Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 0-1

Skład wyjściowy Polonii: Mateusz Tobjasz - Karol Worach, Marcin Bochenek, Rafał Zembrowski, Marcin Kluska, Piotr Ćwik, Mariusz Wierzbowski, Mateusz Małek, Bartosz Wiśniewski, zawodnik testowany, Daniel Ciechański.

Polonia Warszawa – Widzew Łódź 0-2

Skład wyjściowy Polonii: Jan Balawejder – Marcin Bochenek, Karol Worach, Rafał Zembrowski, Bartosz Wiśniewski, Marcin Kluska, Michał Oświęcimka, Przemysław Bella, Mariusz Wierzbowski, Cezary Sauczek, Daniel Ciechański.

Polonia Warszawa – Victoria Sulejówek 4-1

Gole:Daniel Ciechański, Patryk Zych, jeden z zawodników testowanych oraz Cezary Sauczek.

Polonia wystąpiła w składzie: Mateusz Tobjasz (46. Jan Balawejder) - Marcin Bochenek (46. Jakub Popielarz), Rafał Zembrowski (46. Bazyli Kokot), Daniel Choroś (46. Karol Worach), Grzegorz Wojdyga (46. zawodnik testowany I), Michał Oświęcimka (46. zawodnik testowany II), zawodnik testowany III (46. zawodnik testowany IV), Mariusz Marczak (46. Mariusz Wierzbowski), Mateusz Małek (46. Patryk Zych), Bartosz Wiśniewski (46. Cezary Sauczek), Marcin Kluska (46. Daniel Ciechański).

Piłkarze Sokoła przystąpią do pucharowego starcia osłabieni brakiem Łukasza Buczkowskiego, który zobaczył dwie żółte kartki w finałowym spotkaniu z Concordią Elbląg.

Mecz w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski odbędzie się we wtorek 18 lipca o godz. 18:00 na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pucharowe starcie z "Czarnymi Koszulami" będzie imprezą niemasową, w związku z tym będzie ją mogło zobaczyć tylko 999 kibiców. Bilety są do nabycia w poniedziałek oraz we wtorek (do godz. 16:00) w sklepie R-GOL OSTRÓDA ul. Jana III Sobieskiego 3c/64 (Białe Koszary). Sklep otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, a w sobotę od 10:00 do 14:00. Ceny biletów wynoszą 12 zł. - bilet normalny, 8 zł. - bilet ulgowy (dzieci i młodzież w wieku do 18 lat oraz studenci, emeryci i renciści), 4 zł – kobiety, 1 zł - dzeci do lat 10. Ponadto bilety można będzie kupić w kasie obok stadionu od godziny 17:00 w dniu meczu.

Ponadto przypominamy, że w związku z zarządzeniami służb porządkowych jak i związku piłkarskiego, wjazd samochodem na teren stadionu zostaje zamknięty. Kibiców prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej lub pozostawienie samochodu w innej lokalizacji. Za utrudnienia przepraszamy.

Przypuszczalne składy:

Sokół Ostróda: Kotkowski – Wojciechowski, Mykytyn, Pluta, Korzeniewski - Jankowski, Słowicki, Otręba, Mlonek - Ciach, Zalewski.

Polonia Warszawa: Tobjasz - Bochenek, Zembrowski, Choroś , Wojdyga - Oświęcimka, Wierzbowski, Marczak, Małek - Sauczek, Kluska.

Czytany 1357 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 lipca 2017 09:44

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy 01032018

1MALE Fotor
forbet 900x596