Odmrażanie sportu od 4 maja!

sobota, 25 kwietnia 2020 13:08

Jak poinformował dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, „Od 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni - w tym orliki i boiska, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób.

W kolejnym etapie zostaną otwarte sale szkolne, hale sportowe, czyli obiekty zamknięte, ale również jeszcze z maksymalnie z 6-osobowym składem osób grających, uprawniających daną dyscyplinę sportową i przy przestrzeganiu rygorów bezpieczeństwa, rygorów sanitarnych - przekazał premier.

Ostatni etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu.

Realizacja 2 ostatnich etapów będzie uzależniona od liczby zachorowań na koronawirusa, ale także od liczba dostępnych łóżek w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych.

Ponadto w piątek Ministerstwo Sportu zaakceptowało plan „odmrożenia” rozgrywek piłkarskich (Pucharu Polski i trzech najwyższych lig). Przypomnijmy, że od poniedziałku, 20 kwietnia piłkarze wszystkich tych klubów przebywają w domowych izolacjach, a zespoły każdego dnia meldują o stanie zdrowia zawodników.

Premier poinformował, że po rozmowach z kierownictwem resortów: sportu i zdrowia, a także ze związkami sportowymi, podjął decyzję o powrocie do rozgrywek ligowych ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Piłkarze mają wrócić na boiska 29 maja.

źródło i foto: KPRM

Czytany 751 razy Ostatnio zmieniany sobota, 25 kwietnia 2020 13:17

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy12072020 Fotor

forbet 900x596

1 miniatura www