Przekaż 1% na Młode Sokoły!

środa, 22 stycznia 2020 11:19

Zwracamy się z prośbą do trenerów, rodziców piłkarzy, przyjaciół Sokoła i kibiców klubu o przekazywanie 1% z podatku na działalność klubu w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Jak to zrobić? Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (Pit-28, 36,37,38 lub 39) wpiszesz nr KRS 0000086043 oraz nazwę OKS Sokół Ostróda jako cel szczegółowy. Nic więcej nie musisz robić. Widzisz? To naprawdę jest proste!

W zeszłym roku otrzymaliśmy 5171,40 zł, za które zakupiliśmy m.in stroje oraz sprzęt treningowy dla młodych piłkarzy trenujących w Sokole oraz dofinansowaliśmy obozy sportowe grup młodzieżowych! Z góry DZIĘKUJEMY !

Od tego ubiegłego roku weszły w życie nowe zasady rozliczania rocznego podatku PIT. 

To urzędnicy z Krajowej Administracji Skarbowej wypełnią za podatników zeznania PIT i udostępnią je w Portalu Podatnika. Zeznania zostaną wypełnione na podstawie:

  • informacji od płatników, czyli firm i instytucji, dla których podatnik pracował w ciągu roku,
  • danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok poprzedni (ulga na dzieci, numer KRS OPP, której rok wcześniej podatnik przekazał 1% podatku),
  • danych w rejestrach Krajowej Administracji Skarbowej (np. kwota zaliczek na podatek dochodowy wpłacona w trakcie roku podatkowego)
  • danych w rejestrach państwowych, np. ZUS i PESEL.

Wypełnione przez KAS zeznania dostępne będą na Portalu Podatnika od 15 lutego do 30 kwietnia. W tym czasie każdy podatnik będzie mógł zalogować się na swoje konto i:

  • zaakceptować rozliczenie bez zmian,
  • uzupełnić dane na temat formy opodatkowania, przysługujących ulg czy organizacji OPP, której podatnik przekazuje 1%,
  • odrzucić przygotowane zeznanie i rozliczyć się samodzielnie.

Jeśli do północy 30 kwietnia podatnik nie zmodyfikuje przygotowanego przez KAS zeznania, zostanie ono przesłane automatycznie w formie przygotowanej prze urzędników.

Twój e-PIT – jak go złożyć :

jak-przekazac-1-podatku-wybranej-opp-w-usludze-twoj-e-pit Fotor

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacjo 1%, według informacji z ubiegłego roku. Możesz edytować te dane. 

Czytany 2024 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 stycznia 2020 11:44

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy12072020 Fotor

forbet 900x596

1 miniatura www