Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęte

czwartek, 09 stycznia 2020 18:17

We czwartek 9 stycznia, po krótkiej zimowej przerwie, piłkarze Sokoła wrócili do treningów i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/20 rozgrywek III ligi.

Zawodnicy zostali poddani badaniom funkcjonalnym oraz zostały zebrane podstawowe pomiary, takie jak: tkanka tłuszczowa, wzrost czy waga. Następnie w hali Ostródzkiego Centrum Sport i Rekreacji piłkarze przeszli badanie wydolnościowe tzw. Beep Test. Badanie to polega na ciągłym biegu między dwoma punktami oddalonymi od siebie o 20 m. Zawodnik musiał dostosować tempo biegu do sygnału akustycznego.  Prędkość na pierwszym poziomie wynosi 8,5 km/h i wzrasta z każdym poziomem 0,5 km/h. Zawodnik kończy test kiedy nie jest w stanie pokonać danego odcinka w wyznaczonym czasie. Wyniki dzisiejszych badań pozwolą lepiej poznać potencjał zawodników, jak również pomogą w lepszej optymalizacji procesów treningowych.

Dzisiejsze zajęcia zostały zakończone grą wewnętrzną.

W dzisiejszym treningu wzięło udział 18 zawodników. W porównaniu z zeszłą rundą, w zajęciach nie uczestniczyli Kacper Wojciechowski, Tomasz Panek, Dawid Pietkiewicz, Bartłomiej Wasiluk, Dominik Wasiak, Michał Stryjewski, Denys Skotarenko i Robert Hirsz, a nieobecność Patryka Kubickiego jest usprawiedliwiona. Ponadto 5 zawodników było testowanych, a o ich ewentualnej przydatności zadecyduje sztab szkoleniowy.

W tym tygodniu piłkarzy czekają jeszcze zajęcia na siłowni, trening biegowy oraz wewnętrzna gra na sztucznym boisku.

Fotogaleria z dzisiejszych zajęć znajduje się na naszym profilu na Facebooku (kliknij tu)

Czytany 1037 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 stycznia 2020 18:26

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy 09072020

forbet 900x596

1 miniatura www