Bez bramek na zakończenie roku

sobota, 23 listopada 2019 22:22

W meczu 18 kolejki rozgrywek III ligi Sokół na własnym boisku bezbramkowo zremisował z Kaczkanem Huraganem Morąg.

Mimo ujemnej temperatury, derby zgromadziły na trybunach ponad 700 kibiców. W składzie Sokoła od pierwszej minuty w roli napastnika wystąpił Robert Hirsz. Większy problem z zestawieniem wyjściowej jedenastki miał trener gości, bowiem w czwartek kontuzji doznał podstawowy obrońca Adam Paliwoda, którego zastąpił Konrad Kierstan. Zabrakło także napastników Antona Kołosova i Mateusza Mętlickiego, a najbardziej wysuniętym graczem Huragana był Paweł Galik.

Od pierwszych minut było widać pomysły obu trenerów na mecz. Goście bronili się praktycznie całą drużyną, licząc na szybkie kontry, z kolei nasz zespół konstruował akcje w ataku pozycyjnym. W 8 minucie dobre dośrodkowanie Piotra Kołca, które jednak na rzut rożny wybił Mateusz Lawrenc. 7 minut później zza pola karnego uderzał Bartłomiej Wasiluk, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza gości. W 23 mieliśmy kontrowersyjną sytuację w polu karnym gości. Z 15 metrów strzelał Patryk Kubicki, bramkarz Huraganu odbił piłkę i w ostatniej chwili Michał Ressel uprzedził Oskara Rynkowskiego, jednak przy tej interwencji piłka trafiła w rękę obrońcy Huraganu, jednak arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. Po upływie pól godziny meczu ładna akcja Sokoła, dośrodkowanie Oskara Rynkowskiego, który podał do Patryka Kubickiego, ale strzał Patryka obronił Mateusz Lawrenc. Tuż przed przerwą goście mieli sporo szczęścia, kiedy w sukurs bramkarzowi przyszli zawodnicy z pola. Najpierw strzał Roberta Hirsza z linii bramkowej wybił Paweł Galik, a chwilę później uderzenie zmierzające do siatki Patryka Kubickiego wybił Patryk Burzyński.

Na drugą połowę o minutę szybciej wyszli goście, i po wznowieniu gry to oni jako pierwsi stworzyli sobie groźną sytuację, jednak próba Piotra Łysiaka z narożnika pola karnego minęła słupek bramki Kacpra Leszczyńskiego. W 58 minucie długa piłka od Piotra Kołca, walczący o górną piłkę Krzysztof Wicki wygrywa pojedynek z Pawłem Galikiem, ktrórego piłka trafia w rękę i tym razem arbiter dyktuje rzut karny. Do jedenastki podszedł Krzysztof Wicki, jednak jego intencję wyczuł Mateusz Lawrenc i na tablicy w dalszym ciągu było 0:0. W 69 minucie mieliśmy sporo szczęścia. Rzut wolny z 18 metrów wykonywał Piotr Łysiak, po którego strzale futbolówka trafiła w poprzeczkę. W ostatnich 10 minutach regulaminowego czasu gry mieliśmy 3 okazje na zdobycie zwycięskiej bramki. Najpierw minimalnie nad poprzeczką uderzał Patryk Kubicki, strzał Huberta Otręby z 25 metrów obronił Mateusz Lawrenc, a Karol Żwir z kilku metrów trafił w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry goście domagali się 2 rzutów karnych, jednak powtórki wykazały, że to zawodnicy Sokoła wygrali pozycję i to morążanie trafiali w ich nogi.

Nie udał się Sokołowi rewanż na Huraganie i mimo znacznej przewagi tylko zremisowaliśmy w Derbach Powiatu. Goście poza 2 niecelnymi uderzeniami Piotra Łysiaka, nie potrafili groźniej zagrozić bramce Sokoła. Naszej drużynie zabrakło przede wszystkim skuteczności, ale widać także było, zwłaszcza w końcowych fragmentach meczu, zmęczenie sezonem i brak „prądu”. Po ostatnich meczach to chyba dobrze, że jesienne granie już się skończyło. Wkrótce opublikujemy podsumowanie dobrej rundy jesiennej, po której jesteśmy z liderem, z 4 punktami przewagi nad druga drużyną i jednym meczem zaległym. Przed nami 2 tygodnie treningów, po którym piłkarze będą mieli przerwę i wrócą do zajęć na początku stycznia. Sporo pracy będą mieli działacze, aby wzmocnić jeszcze skład w walce o awans do 2 ligi.

Sokół Ostróda - Kaczkan Huragan Morąg 0:0

Sokół : Leszczyński – Żwir, Kołc, Wicki, Brzuzy – Rynkowski (66’ Ziółkowski), Otręba, Wasiluk (72’ Łyszyk), Chwastek, Kubicki – Hirsz.

Huragan: Lawrenc – Ressel, Kierstan, Burzyński, Stankiewicz – Szmydt, Łysiak, Michałowski, Maćkowski, GrzybowskiGalik (72’ Modrzewski).

Żółte kartki: Kubicki, Brzuzy (Sokół) – Stankiewicz, Maćkowski, Galik (Huragan).

foto: s28

Czytany 727 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 24 listopada 2019 00:48

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy 16012020 Fotor

forbet 900x596

1 miniatura www