Piękny lot Sokoła nad Pelikanem!

sobota, 28 września 2019 20:58

W meczu 10 kolejki rozgrywek III ligi Sokół na własnym boisku pokonał Pelikana Łowicz 4:1.

Korzystne wyniki oraz dobra gra ostródzkiej drużyny w ostatnich meczach skutkowała tym, że sztab szkoleniowy Sokoła nie dokonał żadnych zmian w wyjściowej jedenastce naszej drużyny. Po efektownej wygranej 4:1 z Concordią Elbląg na zmiany w podstawowym składzie nie zdecydował się również szkoleniowiec gości Mykoła Dremluk.

Obie drużyny wyszły na sobotnie spotkanie z chęcią wygranej i od pierwsze gwizdka oglądaliśmy ciekawymecz. W 6 minucie pomocnik gości Kamil Woźniak zdecydował się strzał z 18 metrów, ale pewnie interweniował Kacper Leszczyński. Minutę później Sokół objął prowadzenie. Świetne dośrodkowanie z lewej strony Karola Żwira i Patryk Kubicki strzałem z głowy z niewygodnej pozycji pokonuje Macieja Humerskiego. W 12 minucie fatalna strata jednego z obrońców Pelikana, po której Patryk Kubicki stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale lob w wykonaniu „Kubicy” poszybował nad poprzeczką. Sokół nie zwalniał i w kolejnej akcji Paweł Tomkiewicz ruszył prawym skrzydłem, podał do Patryka Kubickiego, którego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca gości. W 17 minucie po dograniu Karola Żwira faulowany w polu karnym był Patryk Kubicki i sędzia podyktował rzut karny. Mimo faktu, iż w poprzednim meczu karnego nie wykorzystał Krzysztof Wicki, to i tym razem Krzysztof podszedł do jedenastki, lecz teraz zmylił bramkarza i podwyższył nasze prowadzenie. W 23 minucie na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Karol Żwir, lecz tym razem udanie obronił Maciej Humerski. 5 minut później goście mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale w sytuacji sam na sam strzał Damiana Warchoła odbił Kacper Leszczyński. Tuż przed przerwą Sokół mógł i wręcz powinien zdobyć bramkę na 3:0. W sytuacji dwóch na jednego z bramkarzem znaleźli się Paweł Tomkiewicz i Patryk Kubicki, ale strzał tego drugiego obronił bramkarz Pelikana.

8 minut po wznowieniu gry Sokół zdobył bramkę na 3:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Kołca, pierwsza próba Krzysztofa Wickiego trafia w słupek, ale dobitka już znalazła drogę do siatki. W 66 minucie ładny rajd lewą stroną Roberta Chwastka, dogranie w pole karnego do Pawła Tomkiewicza, którego strzał obronił Maciej Humerski. Goście nie składali jednak broni i w 70 minucie zdobyli bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony Kacpra Kaczorowskiego i niepilnowany na 12 metrze Damian Warchoł ładnym strzałem pokonał Kacpra Leszczyńskiego. Sokół odpowiedział bramką 6 minut później. Dośrodkowanie z prawej strony Huberta Otręby i Robert Hirsz strzałem z głowy ustalił wynik meczu. W 84 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Wawrzyński, którego strzał z 6 metrów świetnie obronił nasz bramkarz. W doliczonym czasie gry mieliśmy jeszcze 2 szanse na podwyższenie wyniku, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystali Dominik Wasiak i Karol Żwir.

Po kolejnym dobrym w naszym wykonaniu meczu pewnie pokonujemy silnego kadrowo Pelikana Łowicz i umacniamy się na pozycji lidera rozgrywek. Drużyna Sokoła gra z meczu na mecz coraz lepiej, a trenerzy gości zauważają większą dojrzałość w naszych poczynaniach. W dzisiejszym meczu, w przeciwieństwie do meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki, sporo ożywienia wnieśli zawodnicy rezerwowi, co tylko da sztabowi szkoleniowemu pozytywny ból głowy przy zestawianiu wyjściowego składu. Poza ważnym i cennym zwycięstwem cieszy także to, że żaden z zawodników mający na swoim koncie 3 żółte kartki nie otrzymał 4 napomnienia, przez co w komplecie będziemy mogli przystąpić do kolejnego spotkania.

Sokół Ostróda – Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)

Wicki 18’ (k), 53’, Kubicki 7’, Hirsz 76’ - Warchoł 70’

Sokół : Leszczyński– Żwir, Otręba, Wicki, Brzuzy – Rynkowski (46’ Wasiak), Kołc (78’ Zyska), Wasiluk, Chwastek, Kubicki (64’ Hirsz) – Tomkiewicz (68’ Stryjewski).

Pelikan: Humerski – Kaczorowski, Wawrzyński, Żółtowski, Wyszogrodzki – Kowalczyk, Pomianowski (83’ Głowiński), Piekarski, Woźniak (83’ Bylewski), Warchoł (78’ Białas) – Szczepański (46’ Kieplin).

Żółte kartki: Stryjewski (Sokół) - Wawrzyński (Pelikan)

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w sobotę 5 października. Tym razem udamy się do Elbląga, gdzie o godz. 16:00 zmierzymy się z miejscową Concordią. Już teraz zapraszamy naszych kibiców na to spotkanie.

Czytany 656 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 września 2019 21:11