Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Ostróda [zapowiedź]

czwartek, 05 września 2019 11:27

W meczu 7 kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2019/20 Sokół w Wysokiem Mazowieckiem zmierzy się z miejscowym Ruchem. Początek starcia na stadionie przy ul. 1 Maja 14 w niedzielę 8 września o godz. 16:00.

O rywalu

Klub powstał w 1955 roku z połączenia Ogniwa i Gwardii, przyjmując nazwę Ruch, która pochodzi od pierwszego prezesa klubu, będącego jednocześnie prezesem firmy o tej samej nazwie kolportującej prasę. W ostatnich 20 latach klub zmieniał nazwy ze względu na wymogi sponsorów. W 1996 roku do nazwy dodano przedrostek będący jednocześnie nazwą sponsora (Mlekovita) – KS Mlekovita-Ruch, a od 7 lipca 2000 już tylko KS Mlekovita. Ostatecznie w 2006 zmieniono ją na KS Freskovita (od nowej linii produktów sponsora – SM Mlekovita). Kibice nie respektowali takiej nazwy i ciągle pozostawali wierni tradycyjnej. Ostatecznie w 2010 powrócono do historycznej nazwy Ruch Wysokie Mazowieckie. Przed sezonem 2011/2012 klub nie złożył w terminie wniosku licencyjnego na grę w II lidze, skutkiem czego było nieprzyznanie licencji i spadek do IV ligi. W sezonie 2011/12 klub występował w podlaskiej IV lidze, po rundzie jesiennej wycofał się jednak z rozgrywek mimo, że był liderem.
W sezonie 2012/13 klub został reaktywowany pod nazwą Miejski Klub Sportowy Ruch Wysokie Mazowieckie i rozpoczął zmagania w A klasie podlaskiej. Sponsorem głównym do dnia dzisiejszego pozostaje Miasto Wysokie Mazowieckie.

Trenerem drużyny Ruchu od 1 lipca br. jest Dariusz Jurczak, który od kilkunastu lat związany był z Jagiellonią Białystok. Najpierw prowadził drużyny młodzieżowe, a następnie był drugim trenerem oraz trenerem przygotowania fizycznego pierwszej drużyny Żółto-Czerwonych. Do kadry pierwszej drużyny dołączył w 2004 roku jeszcze za kadencji trenerskiej Adama Nawałki. Później współpracował m.in. z Jurijem Szatałowem, Ryszardem Tarasiewiczem, Czesławem Michniewiczem, Tomaszem Hajtą, Dariuszem Dźwigałą, Piotrem Stokowcem, Michałem Probierzem oraz Ireneuszem Mamrotem.

Ruchy transferowe

W letniej przerwie w klubie z Podlasia zaszło do kilku istotnych zmian kadrowych. Z Ruchu odeszli m.in. Arkadiusz Gajewski (Legionovia Legionowo), Jakub Tecław (Stomil Olsztyn) czy Kacper Głowicki (Olimpia Zambrów). Soldnymi wzmocnieniami klubu są Michał Hryszko (Olimpia Zambrów), Mariusz Wierzbowski (Victoria Sulejówek), Maciej Radaszkiewicz (Mazur Ełk), a także transfery „last minute” z minionego tygodnia czyli Wojciech Kuriata (Wigry Suwałki) i Jan Zysik (Jagiellonia Białystok).

Przyszli: Wahe Manackanjan (Olimpia Grudziądz), Mariusz Wierzbowski (Victoria Sulejówek), Maciej Radaszkiewicz (Mazur Ełk), Michał Hryszko (Olimpia Zambrów), Damian Decewicz (KS Wasilków), Jan Zysik, Eryk Matus (obaj Jagiellonia Białystok), Wojciech Kuriata (Wigry Suwałki)

Odeszli: Arkadiusz Gajewski (Legionovia Legionowo), Jakub Tecław (Stomil Olsztyn),  Karol Janik (Warmia Grajewo), Kacper Głowicki (Olimpia Zambrów), Przemysław Olesiński (Narew Ostrołęka)Dmytro Fedota (?)Kamil Dobreńko (Promień Mońki)Mateusz Zambrowski (Wissa Szczczuczyn)

Jesień

Po 6 ligowych spotkaniach Ruch pozostaje bez zwycięstwa, 4 razy remisując i ponosząc 2 porażki. Na własnym boisku zremisowali z Sokołem Aleksandrów Łódzki 2:2 oraz przegrali 3:4 z Pelikanem Łowicz.

Historia spotkań bezpośrednich:

Niedzielne spotkanie będzie 5 w historii starciem między Sokołem a Ruchem. Bilans jest korzystny dla naszej drużyny, bowiem Sokół odniósł 3 zwycięstwa, a jedno zakończyło się remisem.

2016-09-03 18:00 III liga, Kolejka 6 Sokół Ostróda 1-1 Ruch Wysokie Mazowieckie

2017-04-14 16:00 III liga, Kolejka 23 Ruch Wysokie Mazowieckie 1-2 Sokół Ostróda

2018-09-30 17:00 III liga, Kolejka 10 Ruch Wysokie Mazowieckie 1-3 Sokół Ostróda

2019-05-15 18:00 III liga, Kolejka 27 Sokół Ostróda 2-1 Ruch Wysokie Mazowieckie

Skrót ostatniego spotkania:

Sędzia

Arbitrem głównym niedzielnego spotkania będzie Piotr Chojnacki z Mławy, reprezentujący Kolegium Sędziowskie Mazowieckiego ZPN. Sędzia ten ostatni mecz Sokoła prowadził w czerwcu 2018 roku, wygrany przez naszą drużynę 2:0 w Sieradzu z Wartą.

Ciekawostki

- Sokół do niedzielnego spotkania prawdopodobnie przystąpi bez kontuzjowanych Roberta Hirsza i Piotra Okuniewicza.

- Żaden z zawodników obu drużyn nie musi pauzować z powodu nadmiaru kartek. Do składu Ruchu wróci Michał Grochowski, pauzujący w poprzednim spotkaniu z Concordią.

- 3 ostatnie bramki zdobyte dla Ruchu w meczach Sokołem były autorstwa piłkarzy związanych w przeszłości z Sokołem (Kamil Zalewski i Arkadiusz Gajewski), a spotkania te zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny.

Przypuszczalne składy

Ruch: Niemira – Kuriata, Pasko, Stankiewicz, Gromek – Hryszko, Babul, Skibko, Wierzbowski, Matus – Radaszkiewicz.

Sokół: Leszczyński - Brzuzy, Otręba, Wicki, Żwir – Chwastek, Kołc, Wasiluk, Rynkowski, Kubicki – Tomkiewicz.

Transmisja

O ile warunki techniczne na to pozwolą, SokółTV przeprowadzi transmisję na żywo z tego spotkania na swoim kanale na YouTube (kilknij)

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Ruch : 3,65

remis: 3,55

Sokół: 1,80

Pełna oferta zakładów dostępna na www.iforbet.pl.

Czytany 543 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 września 2019 17:21

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy telebim 01102019 Fotor

forbet 900x596