Inauguracyjna porażka

niedziela, 04 sierpnia 2019 11:21

W meczu 1 kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2019/20 Sokół przegrał Morągu z miejscowym Huraganem 2:4.

Jak na derbowy pojedynek przystało, spora ilość kibiców zjawiła się na stadionie przy ul. Żeromskiego, by obejrzeć inauguracyjne starcie rozgrywek III ligi. W Sokole z powodu kontuzji zabrakło Piotra Okuniewicza, z kolei u gospodarzy z tego samego powodu nie mogli zagrać Dawid Bogdański i Anton Kołosov.

W pierwszym kwadransie spotkania na boisku niewiele się działo. W 17 minucie w narożniku pola karnego faulowany był Michał Stryjewski i sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Robert Hirsz. 4 minuty później świetny strzał z 30 metrów Bartłomieja Wasiluka, jednak dobrze interweniował Mateusz Lawrenc. W 24 minucie pierwsza groźna akcja gospodarzy, w której zdaniem arbitra Hubert Otręba faulował w polu karnym Pawła Galika i Piotr Łysiak z 11 metrów doprowadził do wyrównania. Sokół starał się od razu ponownie wyjść na prowadzenie. Najpierw z 16 metrów celnie strzelał Michał Stryjewski, a chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w słupek trafił Robert Hirsz. W 32 minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy faulowany był Krzysztof Wicki, a rzut karny na bramkę zamienił ponownie Robert Hirsz.

Druga połowa zaczęła się dla nas fatalnie. Niepotrzebna strata piłki przez Krzysztofa Wickiego, który ratował się faulem tuż przed polem karnym. Z rzutu wolnego świetnie strzelił Piotr Łysiak, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 53 minucie w narożniku pola karnego Hubert Otręba czysto wybija piłkę, innego zdania był jednak sędzia, który podyktował 4 w meczu rzut karny. Piotr Łysiak pewnym uderzeniem z rzutu karnego dał prowadzenie gospodarzom. W 62 minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Paweł Brzuzy, jednak dobrze interweniował Mateusz Lawrenc. Od tego momentu nasze ataki przypominały walenie głową w mur. Dopiero od 80 minuty zaczęliśmy stwarzać sobie groźne sytuacje. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z 7 metrów strzelał Bartłomiej Wasiluk, jednak trafił w stojącego na linii bramkowej Mateusza Szmydta. W 85 minucie w okolicach linii pola karnego faulowany był wychodzący na czystą pozycję Patryk Kubicki, a sędzia podyktował rzut wolny dla Sokoła, jednocześnie karząc 2 żółtą kartką Michała Ressela. Mimo gry w przewadze i aż 6 doliczonych minut potrafiliśmy w zasadzie tylko raz zagrozić bramce gospodarzy, lecz strzał Andrzeja Łyszyka na rzut rożny odbił Mateusz Lawrenc. A w ostatniej akcji meczu Mateusz Szmydt przeprowadził rajd lewą stroną, dograł do Szymona Modrzewskiego, który z metra ustalił wynik spotkania.

Szkoda tego spotkania i straconych 3 punktów, bo z perspektywy całego spotkania nie byliśmy słabszą drużyną. Gospodarze wykazali się wysoką skutecznością, której z kolei u nas zabrakło. Spore kontrowersje wywołały też decyzje arbitra, bo w mojej opinii, po obejrzeniu powtórek, Hubert Otręba w obu sytuacjach interweniował czysto we własnym polu karnym. Nie zmienia to jednak faktu, że rozegraliśmy słabsze niż mecze sparingowe spotkanie. Zabrzmi to banalnie, ale musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania i z większą determinacją podejść do kolejnych ligowych starć.

Huragan Morąg – Sokół Ostróda 4:2

Łysiak 25’ (k), 48, 53’ (k), Modrzewski 90’ - Hirsz 18’ (k), 32’ (k)

Huragan: Lawrenc – Stankiewicz (46’ Szmydt), Burzyński, Paliwoda, Boczko (89’ Kierstan)– Łysiak, Michałowski, Ressel, Mętlicki (77’ Modrzewski), Maćkowski (80’ Kucznier) Galik.

Sokół: Leszczyński - Brzuzy, Otręba, Wicki, Żwir – Chwastek, Kołc, Wasiluk, Rynkowski (67’ Wasiak), Stryjewski (64’ Kubicki) – Hirsz.

żółte kartki: Ressel, Stankiewicz, Boczko (Huragan) – Otręba, Wicki, Wasiak, Kołc (Sokół).

czerwona kartka: Ressel (za 2 żółte).

Kolejne spotkanie Sokół zagra na własnym boisku. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, która w pierwszym meczu bezbramkowo zremisowała w Elblągu z Concordią. Początek meczu na boisku przy ul. 3 Maja 19 w sobotę 10 sierpnia o godz. 18:00. Zapraszamy.

foto: s28

Czytany 1034 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 sierpnia 2019 11:25

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy telebim 01102019 Fotor

forbet 900x596