Sokół Ostróda - Ruch Wysokie Mazowieckie [zapowiedź]

wtorek, 14 maja 2019 15:41

W meczu 27 kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2018/19 Sokół na własnym boisku podejmować będzie Ruch Wysokie Mazowieckie. Początek starcia na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w środę 15 maja o godz. 18:00.

O rywalu

Klub powstał w 1955 roku z połączenia Ogniwa i Gwardii i przyjmując nazwę Ruch, która pochodzi od pierwszego prezesa klubu, będącego jednocześnie prezesem firmy o tej samej nazwie kolportującej prasę. W ostatnich 20 latach klub zmieniał nazwy ze względu na wymogi sponsorów. W 1996 roku do nazwy dodano przedrostek będący jednocześnie nazwą sponsora (Mlekovita) – KS Mlekovita-Ruch, a od 7 lipca 2000 już tylko KS Mlekovita. Ostatecznie w 2006 zmieniono ją na KS Freskovita (od nowej linii produktów sponsora – SM Mlekovita). Kibice nie respektowali takiej nazwy i ciągle pozostawali wierni tradycyjnej. Ostatecznie w 2010 powrócono do historycznej nazwy Ruch Wysokie Mazowieckie. Przed sezonem 2011/2012 klub nie złożył w terminie wniosku licencyjnego na grę w II lidze, skutkiem czego było nieprzyznanie licencji i spadek do IV ligi. W sezonie 2011/12 klub występował w podlaskiej IV lidze, po rundzie jesiennej wycofał się jednak z rozgrywek mimo, że był liderem.
W sezonie 2012/13 klub został reaktywowany pod nazwą Miejski Klub Sportowy Ruch Wysokie Mazowieckie i rozpoczął zmagania w A klasie podlaskiej. Sponsorem głównym do dnia dzisiejszego pozostaje Miasto Wysokie Mazowieckie.

Jesień

Rundę jesienną piłkarze Ruchu zakończyli na 14 miejscu. W 17 spotkaniach uzyskali 17 punktów, z czego 9 na własnym boisku, a 8 na wyjazdach. Taki rezultat okazał się niesatysfakcjonujący dla działaczy klubu i postanowiono dokonać zmiany na stanowisku szkoleniowca Ruch. Mykołę Dremluka (obecnie szkoleniowca Pelikana Łowicz) zastąpił doskonale znany w środowisku na Warmii i Mazurach Bartosz Jurkowski, były obrońca m.in. Stomilu Olsztyn czy Jezioraka Iława, a w sumie mający 265 występów w polskiej ekstraklasie.

Ruchy transferowe

Po rundzie jesiennej w drużynie Ruchu doszło do niewielu zmian kadrowych.

Przyszli: Grzegorz Makal (Wissa Szczuczyn), Eryk Niemira (Podhale Nowy Targ), Patryk Pasko (Sparta Szepietowo), Dmytro Fedota.

Odeszli: Marcin Antczak (LKS Gołuchów), Konrad Buć (KS Wiązownica), Nazar Jedynak (Olimpik Donieck )

Runda wiosenna

Runda wiosenna, póki co, niewiele zmieniła w pozycji Ruchu w tabeli i obecnie drużyna z Wysokiego Mazowieckiego w dalszym ciągu jest zagrożona spadkiem do IV ligi. Warto jednak nadmienić, że w spotkaniach wyjazdowych potrafili oni pokonać Unię Skierniewice czy Broń Radom. Ogólnie wiosną zdobyli oni 8 punktów, z czego 6 na wyjazdach.

Historia spotkań bezpośrednich

Środowe spotkanie będzie czwartym w historii starciem między Sokołem a Ruchem.

W sezonie 2016/17 w Ostródzie padł remis 1:1, natomiast w Wysokiem Mazowieckiem wygrał Sokół 2:1. To spotkanie miało niezwykle ciekawy przebieg, bowiem gospodarze objęli prowadzenie w 26 minucie po bramce Kamila Zalewskiego i do 90 minut utrzymywał się wynik 1:0. Jednak w doliczonym czasie gry po bramkach Adriana Pluty i Sebastiana Pączko Sokół zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W meczu rundy jesiennej tego sezonu Sokół po bramkach Michała Danilczyka, Marcina Kajcy i Tomasza Kowalskiego pokonał Ruch 3:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył były zawodnik naszej drużyny Arkadiusz Gajewski.

Skrót ostatniego spotkania:

 

Sędzia

Arbitrem głównym środowego spotkania będzie Rafał Michalak ze Skierniewic, reprezentujący Kolegium Sędziowskie Łódzkiego ZPN. Sędzia ten w tym sezonie prowadził 1 spotkanie Sokoła, zremisowane 3:3 w Sulejówku z Victorią.

Ciekawostki

- Najlepszym strzelcem Ruchu jest Arkadiusz Gajewski, który zgromadził na swoim koncie 8 trafień.

- Trener Sokoła Jarosław Kotas najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Roberta Hirsza i Kamila Maternika.

- Żaden z zawodników obu klubów nie będzie pauzował z powodu nadmiaru kartek.

- Goście z pewnością będą w tym meczu walczyć o pełną pulę, która pomoże im w walce o utrzymanie w gronie III-ligowców. Z kolei nasi zawodnicy będą chcieli zmazać plamę po ostatnim meczu, przegranym 0:4 w słabym stylu z liderem rozgrywek Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Bilety

Bilety będzie można nabyć na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w kasie obok wejścia na stadion.

Bilet Normalny - 12 zł

Bilet Ulgowy - 8 zł (Emeryci i renciści oraz młodzież ucząca się od 10 do 18 roku życia)

Bilet Kobiety - 4 zł

Dzieci do lat 10 wchodzą za darmo (na mecze jako impreza masowa - 2 zł ).

Przypuszczalne składy

Sokół: Bąbel – Wenglorz, Paczkowski, Otręba, Wojciechowski – Kowalski, Danilczyk, Lisiecki, Łyszyk – Kajca, Siedlik.

Ruch: Niemira – Tecław, Pasko, Stankiewicz, Kujawa - Samluk, Skibko, Brokowski, Głowicki - Babul, Gajewski.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet

Sokół : 1,45

remis: 4,10

Ruch: 5,65

Pełna oferta zakładów dostępna na www.iforbet.pl.

Czytany 575 razy

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy 08082019

forbet 900x596