Druga wygrana juniorów młodszych!

wtorek, 02 kwietnia 2019 18:24

W drugiej kolejce wojewódzkich rozgrywek młodzieżowych 1 ligi Juniora Młodszego, Trójkolorowi pojechali walczyć o kolejne punkty do pobliskiej Ornety. Sokoły jak i Błękitni w swoich pierwszych spotkaniach odnieśli cenne zwycięstwa, lecz po blisko 2 latach od ostatniego spotkania tych drużyn wszyscy byliśmy ciekawi nadciągających emocji. Trudne boisko jak i silnie wietrzna pogoda nie były przyjaznym dodatkiem tego dnia, ale jak przypadło na młodych piłkarzy musimy być przygotowani na wszystkie warunki.
Pierwsza połowa była trudna dla Sokołów, gra pod silny wiatr nie ułatwiała piłkom wybijanych przez naszego bramkarza, a piłki grane po ziemi sprawiały nam kozły i niespodzianki. Jednak piłkarsko to ostródzcy zawodnicy okazali się lepiej przygotowani i skuteczniejsi w podbramkowych sytuacjach.
W jednej z akcji stworzonej w środku boiska piłkę dostał Maciej Rudatis, który świetnie zagrał piłkę do wbiegającego w tempo Mateusza Rutkowskiego kończący swój rajd sprytnym strzałem na 1:0 dla Młodych Sokołów.
W drugiej połowie oba zespoły nasiliły grę w środkowej strefie boiska, atmosfera i emocje tego meczu z każdą chwilą były coraz większe ku zbliżającemu się końcowi. W 80' minucie spotkania piłkę w środku pola wywalczył Maciej Dembiński, który wyprowadził podanie do uciekającego Dawida Medorowskiego. Ustawiony przed dwoma obrońcami, w okolicach 30 metra nasz pomocnik, zdecydował się na świetny bezpośredni strzał zakończony w siatce bramki gospodarzy i podwyższeniu prowadzenia na 2:0.
Końcówka była istnie emocjonująca, gdyż w 86 minucie kontuzji doznał nasz obrońca Michał Dolecki i Sokoły były zmuszone końcówkę i doliczony czas grać w 10. W ostatnich minutach ostródzianie mocno postawili na linię obrony, a nie potrzebny faul sprowokował nasz pomocnik Maciej Dembiński. Gospodarze wykorzystali podyktowany rzut karny na bramkę kontaktową, jednak to Sokoły zwycięsko 2:1 zeszli z boiska w Ornecie.

Strzelcy bramek :
 Mateusz Rutkowski
 Dawid Medorowski

Skład: Jakub Mikołajczyk (BR), Kacper Dembiński, Maciej Milewicz, Michał Dolecki, Kacper Podgórski, Maciej Dembiński, Filip Przyborowski, Błażej Gorczyc (Olaf Wiśniewski), Maciej Rudatis (Krystian Żygo), Mateusz Rutkowski, Dawid Medorowski.

Gratulujemy zwycięstwa Trójkolorowym

Podopieczni Trenera Roberta Poburskiego kolejne spotkanie rozegrają w Ostródzie na stadionie Sokołów 6 kwietnia o godzinie 11:00. Derby Powiatu Ostródzkiego z Huraganem Morąg.