Przekaż 1% na Młode Sokoły

poniedziałek, 21 stycznia 2019 08:53

Zwracamy się z prośbą do trenerów, rodziców piłkarzy, przyjaciół Sokoła i kibiców klubu o przekazywanie 1% z podatku na działalność klubu w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Jak to zrobić? Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (Pit-28, 36,37,38 lub 39) wpiszesz nr KRS 0000086043 oraz nazwę OKS Sokół Ostróda jako cel szczegółowy. Nic więcej nie musisz robić. Widzisz? To naprawdę jest proste!

W zeszłym roku otrzymaliśmy 4 877,56 zł, za które zakupiliśmy m.in stroje treningowe dla młodych piłkarzy trenujących w Sokole oraz dofinansowaliśmy obozy sportowe grup młodzieżowych! Z góry DZIĘKUJEMY !

Od tego roku wchodzą w życie nowe zasady rozliczania rocznego podatku PIT. To urzędnicy przygotują rozliczenie za podatników. Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok – również przedsiębiorców.

To urzędnicy z Krajowej Administracji Skarbowej wypełnią za podatników zeznania PIT i udostępnią je w Portalu Podatnika. Zeznania zostaną wypełnione na podstawie:

  • informacji od płatników, czyli firm i instytucji, dla których podatnik pracował w ciągu roku,

  • danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok poprzedni (ulga na dziecinumer KRS OPP, której rok wcześniej podatnik przekazał 1% podatku),

  • danych w rejestrach Krajowej Administracji Skarbowej (np. kwota zaliczek na podatek dochodowy wpłacona w trakcie roku podatkowego)
    danych w rejestrach państwowych, np. ZUS i PESEL.

Wypełnione przez KAS zeznania dostępne będą na Portalu Podatnika od 15 lutego do 30 kwietnia. W tym czasie każdy podatnik będzie mógł zalogować się na swoje konto i:

  • zaakceptować rozliczenie bez zmian,

  • uzupełnić dane na temat formy opodatkowania, przysługujących ulg czy organizacji OPP, której podatnik przekazuje 1%,

  • odrzucić przygotowane zeznanie i rozliczyć się samodzielnie.

Jeśli do północy 30 kwietnia podatnik nie zmodyfikuje przygotowanego przez KAS zeznania, zostanie ono przesłane automatycznie w formie przygotowanej prze urzędników.

Twój e-PIT – jak go złożyć

1pr mapk 

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Możesz edytować te dane. 

Czytany 996 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 stycznia 2019 14:09

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy 16012020 Fotor

forbet 900x596

1 miniatura www