Warta Sieradz - Sokół Ostróda [zapowiedź]

czwartek, 07 czerwca 2018 13:46

W ramach 33 kolejki rozgrywek III ligi Sokół w Sieradzu zmierzy się w miejscową Wartą. Początek spotkania w sobotę 9 czerwca o godz. 17:00.

O rywalu

Warta Sieradz została założona 24 lutego w 1957 roku. W klubie funkcjonowało kilka sekcji: piłka nożna, podnoszenie ciężarów, hokej na lodzie, siatkówka czy też lekkoatletyka . Sieradzanie największe sukcesy w swojej historii osiągali w Pucharze Polski na arenie ogólnopolskiej. W sezonie 1962/1963 Warcie udało pokonać się Wawel Kraków i Olimpię Poznań. Marsz Warty zatrzymała w 1/16 finału Polonia Bytom, w której grało wówczas wielu reprezentantów Polski. Drugi udany występ w PP piłkarze Warty zanotowali w  sezonie 1978/1979. Wygrali wówczas z Jelczem-Moto Oława, Wisłą Płock i Śląskiem Wrocław (wtedy wicemistrz Polski). Później drużyna z Sieradza odpadła jednak w 1/8 finału z Arką Gdynia. Ostatnim większym sukcesem tego klubu było wyrzucenie w I rundzie PP w sezonie 2005/2006 Widzewa Łódź oraz w bieżącej edycji pucharu Stomilu Olsztyn.

Trenerem Warty od 11 kwietnia br. jest Dariusz Bratkowski, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kmiecika.

Ruchy transferowe

W przerwie między rundami w drużynie z Sieradza znacząco się wzmocniła

Przyszli: Damian Nowacki (pomocnik, z ŁKS-u Łódź) , Adam Patora (napastnik, z Lechii Tomaszów Mazowiecki) , Mateusz Bany (obrońca), Patryk Klofik (pomocnik, obaj z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie)

Odeszli: Dominik Cukiernik (napastnik, do Orkana Buczek )

Runda wiosenna

Drużyna Warty w rundzie wiosennej w 15 rozegranych spotkaniach odniosła 2 zwycięstwa, 5 remisów i 8 porażek. W rundzie rewanżowej na własnym boisku odnieśli 2 zwycięstwa (po 1-0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Pelikanem Łowicz), zanotowali 3 remisy (1-1 z Olimpią Zambrów, 0-0 Ursusem Warszawa, 3-3 Tur Bielsk Podlaski) i ponieśli 4 porażki (0-2 z Widzewem Łódź, 0-3 z MKS Ełk, 0-2 ŁKS Łomża i 0-2 Sokołem Aleksandrów Łódzki).

Historia spotkań bezpośrednich

W jedynym dotychczas rozegranym spotkaniu Sokół na własnym boisku pokonał Wartę 1-0, a decydującą bramkę zdobył w 82 minucie Marcin Paczkowski.

Skrót spotkania:

Sytuacja kadrowa

W sobotnim meczu trener Warty nie będzie mógł skorzystać z usług zawieszonych za kartki napastnika Wiktora Płanety oraz bramkarza Mariusza Wlazłowskiego. Ten drugi został ukarany czerwoną kartką już po zakończeniu ostatniego meczu Warty z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Z kolei trener Sokoła Jarosław Kotas poza kontuzjowanym Łukaszem Buczkowskim będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Sędzia

Arbitrem głównym sobotniego spotkania będzie Mateusz Jenda z Węgrowa, który reprezentuje Mazowieckie Kolegium Sędziowskie. W bieżącym sezonie nie prowadził on spotkań Sokoła, a był rozjemcą 2 wyjazdowych meczów Warty, przegranym z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1-2 i wygranym z Turem Bielsk Podlaski 4-0.

Co słychać w Sokole?

Mecz z Warta jest dla Sokoła, podobnie jak poprzednie spotkania, meczem o wszystko. Utrzymanie w II lidze Znicza Pruszków oraz wyniki poprzedniej kolejki III ligi dały nam jeszcze cień szansy na pozostanie w gronie III- ligowców. Warunkiem minimum jest jednak zwycięstwo ze zdegradowaną już Wartą Sieradz a liczenie na to, że punkty potracą MKS Ełk, rezerwy Legii Warszawa lub Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Ciekawostki:

- najlepszym strzelcami Warty są Marcin Kobierski i Łukasz Mitek, którzy mają na swoim koncie po 6 trafień.

- podobnie jak w przypadku naszej drużyny, obecny trener Warty jest już trzecim szkoleniowcem, który prowadzi ich drużynę w tym sezonie.

- biało-zieloni już w najbliższą środę rozegrają mecz ½ Łódzkiego Pucharu Polski. Na własnym boisku podejmować będą Lechię Tomaszów Mazowiecki. Finał tegoż Pucharu zaplanowany jest na 23 czerwca w … Sieradzu.

- pod nieobecność Mariusza Wlazłowskiego między słupkami bramki sieradzan ujrzymy zapewne blisko 38-letniego Macieja Mielcarza, który w barwach Amici Wronki, Korony Kielce i Widzewa Łódź ma koncie w sumie 172 występy na boiskach ekstraklasy.

Przypuszczalne składy:

Warta: Mielcarz – Idzikowski, Klepacz, Bany, Pawlak – Nowacki, skladowski, Narożnik, Szyc – Kobierski, Patora.

Sokół: Bąbel – Wojciechowski, Pluta, Maternik, Kuciński – Jankowski, Mlonek, Otręba, Paczkowski, Kajca – Gajewski.

Czytany 1050 razy

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy 10012019 Fotor

procen

forbet 900x596