Sokół Ostróda - Polonia Warszawa [zapowiedź]

piątek, 04 maja 2018 16:41

W meczu 27. kolejki rozgrywek III ligi Sokół na własnym boisku podejmie drużynę Polonii Warszawa. Początek starcia na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w niedzielę 6 maja o godz. 15:00.

O rywalu

Założony w 1911 roku klub z Warszawy jest obecnie najstarszym klubem w stolicy oraz pierwszym wicemistrzem w dziejach polskiego futbolu i pierwszym mistrzem Polski po II wojnie światowej. Do sukcesów klubu z ul. Konwiktorskiej należą:

- Mistrzostwo Polski - (2x) - 1946, 1999/2000
- Wicemistrzostwo Polski - (3x) - 1921, 1926, 1997/98
- Puchar Polski - (2x) - 1951/52, 2000/01
- Puchar Ligi - 1999/2000
- Superpuchar Polski - 2000
- 1/2 finału UEFA Intertoto - 1999

W tabeli wszechczasów Ekstraklasy Polonia zajmuje obecnie 13. miejsce.

Trener drużyny Polonii jest od 7 lipca 2017 roku Krzysztof Chrobak.

Ruchy transferowe

W przerwie między rundami drużyna Polonii została solidnie wzmocniona. Odeszło zaledwie 2 zawodników, którzy albo nie grali wcale (Mateusz Kaczmarek do Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie) albo niewiele (Mariusz Wierzbowski do Victorii Sulejówek). Klub pozyskał 4 nowych graczy: Macieja Wilanowskiego (Legionovia Legionowo ), Sebastiana Olczaka i Bartłomieja Gromka (obaj Widzew Łódź ) oraz Krystiana Pieczarę (ŁKS Łódź ). Zwłaszcza transfer tego ostatniego okazał się strzałem w dziesiątkę dziewiątkę, bowiem w 9 spotkań napastnik „Czarnych Koszul” zdobył 9 bramek.

Runda wiosenna

Po rundzie jesiennej drużyna Polonii zajmowała 9 miejsce, co jak na aspiracje klubu ze stolicy było sporym rozczarowaniem. Solidne wzmocnienia oraz dobrze przepracowany okres między rundami, spowodował, że obok Lechii Tomaszów Mazowiecki to klub z Konwiktorskiej jest najlepiej punktującą drużyną w 3 lidze. W 9 rozegranych spotkaniach zdobyli oni aż 20 punktów i dzięki temu są obecnie na 4 miejscu z ligowej tabeli. W 5 rozegranych wiosną meczach wyjazdowych odnieśli oni 3 zwycięstwa (2-1 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, 4-0 z GKS Wikielec, 3-1 z Huraganem Morąg) i zanotowali 2 remisy (2-2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki i 3-3 z ŁKS Łomża).

Historia spotkań bezpośrednich

2017-07-18 18:00 Runda wstępna PP Sokół Ostróda 2-0 Polonia Warszawa

2017-09-30 17:00 III liga, Kolejka 10 Polonia Warszawa 1-1 Sokół Ostróda

2018-04-25 17:00 Pwoj, ¼ finału GKS Wikielec 3-1 Sokół Ostróda

Sędzia

Arbitrem głównym środowego spotkania będzie Tomasz Skopiński ze Skierniewic, który w bieżącym sezonie prowadził wyjazdowe spotkanie Sokoła z Olimpią Zambrów, wygrane przez nasza drużynę 4-1.

Przed meczem

W drużynie Polonii w meczu z Sokołem nie zagra Rafał Zembrowski, ukarany w poprzednim spotkaniu z Lechią Tomaszów Mazowiecki 4 żółta kartką w sezonie. Na problemy zdrowotne narzekali ostatnio Bartłomiej Gromek i Mariusz Marczak i ich występ w niedzielę stoi pod sporym znakiem zapytania.

Z kolei trener Sokoła będzie mógł w zasadzie skorzystać ze wszystkich zawodników, za wyjątkiem kontuzjowanego Łukasza Buczkowskiego. Do dyspozycji szkoleniowca dojdą Arkadiusz Kuciński i Hubert Otręba, pauzujący w poprzednim meczu za nadmiar żółtych kartek.

Ciekawostki

- drużyna Polonii w bieżących rozgrywkach w 4 wyjazdowych meczach z drużynami z naszego województwa odniosła 4 zwycięstwa;

- najlepszym strzelcem Polonii jest Krystian Pieczara, mający na swoim koncie 9 ligowych trafień.

- Polonia z 47 punktów zdobytych w tym sezonie aż 26 zdobyła na wyjeździe. Z 13 meczach „w delgacji” odnieśli 7 zwycięstw, 5 remisów i ponieśli tylko 1 porażkę (2-3 z Pelikanem Łowicz w meczu rozegranym 3 września ).

Bilety

Ceny biletów:

Bilet Normalny - 12 zł

Bilet Ulgowy - 8 zł (Emeryci i renciści oraz młodzież ucząca się od 10 do 18 roku życia)

Bilet Kobiety - 4 zł

Dzieci do lat 10 wchodzą za darmo.

Bilety można będzie kupić w kasie obok stadionu w dniu meczu od godziny 14:00.

Posiadaczom karnetów przypominamy, że mają oni na stałe przypisane do siebie miejsce na trybunach stadionu. Karnety są imienne, w związku z czym przy każdorazowym wejściu na mecz, konieczne jest posiadanie dowodu osobistego.

Ponadto przypominamy, że w związku z zarządzeniami służb porządkowych jak i związku piłkarskiego, wjazd samochodem na teren stadionu (poza posiadaczami karnetów VIP z wjazdem na parking) zostaje zamknięty. Kibiców prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej lub pozostawienie samochodu w innej lokalizacji. Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs

Wśród wszystkich posiadaczy karnetów oraz biletów na niedzielne spotkanie w przerwie meczu wylosowana zostanie 1 osoba, która stanie się posiadaczem meczowej koszulki Sokoła.

Przypuszczalne składy:

Sokół: Kotkowski – Kuciński, Pluta, Bieńkowski, Korzeniewski – Rosoliński, Mlonek, Słowicki, Paczkowski – Otręba, Gajewski.

Polonia: Tobjasz  – Bochenek, Szabat, Choroś, Wojdyga – Małek, Olczak, Wilanowski , Wiśniewski, Sauczek - Pieczara.

Czytany 1322 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 maja 2018 18:47

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy wszyscy 28032019

procen

forbet 900x596