Przed nami 34 kolejka rozgrywek eWinner II Ligi. Sokół Ostróda na wyjeździe zagra z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie rozpocznie się w środę o godzinie 19:30.

O rywalu

Klub Sportowy Chojniczanka Chojnice zarejestrowany został 10 marca 1930 roku. W XXI wiek Chojniczanka wkroczyła jako klub trzecioligowy, ale w następnych latach nie szło jej tak dobrze. W sezonie 2007/2008 drużyna z Chojnic występowała w klasie okręgowej. Od tego czasu rozpoczęła marsz w górę ligowych rozgrywek. Od sezonu 2013/14 Chojniczanka, przez siedem sezonów z rzędu występowała w pierwszej lidze. Dopiero w poprzednim sezonie spadła na drugoligowy poziom.

Trener

Trenerem Chojniczanki jest Adam Nocoń. Ostatnio pracował w Olimpii Elbląg. W pierwszym sezonie pracy w Elblągu uchronił drużynę przed spadkiem do III ligi. W drugim sezonie Olimpia cały czas była w grze o I ligę. W momencie, gdy Adam Nocoń żegnał się z drużyną, zajmowała ona 5 miejsce w tabeli. Olimpię Elbląg prowadził łącznie w 51 meczach. Adam Nocoń wcześniej prowadził m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała na poziomie 1 Ligi, Stal Bielsko-Biała, Ruch Zdzieszowice, Nadwiślana Góra czy GKS Tychy.

Wiosna:

Chojniczanka na wiosnę przegrała tylko dwa mecze, ale w ostatnich sześciu spotkaniach nie zaznała goryczy porażki. W poprzednim spotkaniu Chojniczanka zremisowała 1:1 ze Stalą Rzeszów. Obecnie w tabeli drużyna z Chojnic zajmuje trzecie miejsce.

Kartki:

Napastnik Sokoła Rafał Siemaszko będzie pauzował prawdopodobnie 2 spotkania za czerwoną kartę otrzymaną w meczu przeciwko Bytovii.

Poprzedni mecz:

W rundzie jesiennej Sokół wygrał z Chojniczanką 3:0. Gole strzelali Dawid Wolny, Rafał Siemaszko i Tomasz Gajda.

Ciekawostki
- Jeżeli spojrzymy tylko na spotkania grane na własnym stadionie, to drużyna z Chojnic jest na pierwszym miejscu w całej lidze.

- Na własnym boisku Chojniczanka straciła tylko 11 bramek, to najlepszy wynik w lidze

- Sokół w rundzie wiosennej wygrał tylko jedno wyjazdowe spotkanie.

Sędzia

Sędzią głównym tego meczu będzie Łukasz Karski ze Słupska. Prowadził on w tym sezonie domowe spotkania Sokoła z Górnikiem Polkowice i Garbarnią Kraków.

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na nowopowstałej platformie sportize.pl. My na naszym kanale YouTube, przeprowadzimy relację audio.

Przypuszczalne składy:

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Grolik, Bartosiak, Grobelny – Klichowicz, Kona, Rakowski, Ziętarski, Ryczkowski- Skrzypczak.

Sokół: Niezgoda - Zimmer, Mazurowski, Żwir, Kalinowski- Soszyński, Zalewski, Gajda, Rugowski- Wicki, Wolny.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:
Chojniczanka: 1,53

Remis: 4,30

Sokół: 5,20

Kategorie: klub