W meczu 14 kolejki eWinner 2 ligi Sokół zremisował na własnym terenie z Motorem Lublin 1:1.

Sokół do starcia z faworyzowanym Motorem przystępował bez kilku zawodników. Za kartki pauzował Jakub Żyznowski, na drobny uraz narzekał Patryk Skórecki, a od dłuższego czasu kontuzjowani są Duvan Mosquera i Gian Mendez.

Sobotnie spotkanie było rozgrywane w typowo jesiennej aurze, przy padającym deszczu i wiejącym wietrze. Już w pierwszej minucie gorąco zrobiło się w naszym polu karnym, ale po centrze Adamowi Ryczkowskiemu zabrakło centymetrów, by skierować piłkę do siatki. W odpowiedzi ładna akcja „Trójkolorowych”, podanie Kamila Kurowskiego do Dominika Urbana, którego płaski strzał z narożnika pola karnego na rzut rożny sparował Sebastian Madejski. W kolejnych minutach częściej przy piłce utrzymywali się goście, lecz niewiele z tego wynikało. W 19 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Pawła Moskwika z 7 metrów z głowy strzelał Michał Fidzukiewicz, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką. 6 minut później piłkarze Motoru egzekwowali rzut rożny z narożnika pola karnego, lecz pewnie w naszej bramce zachował się Marcin Staniszewski. Swojej szansy uderzeniem z 30 metrów poszukał Adam Ryczkowski, ale ponownie górą był nasz bramkarz. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowym wynikiem, ostródzianie wykonywali rzut wolny z lewej części boiska. Dośrodkowanie Kamila Kurowskiego, strzał Mateusza Bondarenki, zgranie Jana Klimka i Dominik Stępień precyzyjnym strzałem z głowy pakuje piłkę do siatki.

Podrażnieni takim obrotem spraw lublinianie ostro zabrali się do odrabiania strat. W 49 minucie zza pola karnego strzelał Tomasz Swędrowski, którego uderzenie na raty wybronił nasz bramkarz. 120 sekund później goście doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z lewej strony boiska i Piotr Ceglarz z 4 metrów trafia do siatki. Goście starali się pójść za ciosem i szukać zwycięskiej bramki, ale nasza defensywa była dziś praktycznie bezbłędna i nie dopuszczała do groźnych okazji. W 79 minucie Sokół miał dobrą okazje do zdobycia zwycięskiej bramki. Sebastian Rugowski wbiegł w swoim stylu w pole karne gości, lecz jego strzał obronił Sebastian Madejski. W odpowiedzi akcja gości, po której z 12 metrów nad poprzeczką strzelał Sebastian Rak. Co ciekawe, ten zawodnik pojawił się na placu w 77 minucie, a już po 9 minutach sztab szkoleniowy Motoru zdecydował się zdjąć go z boiska. Praktycznie w ostatniej akcji goście mogli zdobyć zwycięskiego gola. Niepilnowany na 10 metrze znalazł się Tomasz Swędrowski, jego strzał nogami obronił Marcin Staniszewski, a dobitka z głowy Krzysztofa Ropskiego została złapana przez naszego bramkarza. Chwilę później szybki atak naszej drużyny, po którym Ernest Słupski minął jednego z rywali i będąc w polu karnym zdecydował się na strzał, jednak nieczysto trafił w piłkę, po czym arbiter zakończył mecz.

Do dobrym, głównie w defensywie, meczu naszej drużyny remisujemy z jednym z faworytów do awansu i ten remis jest naszym sukcesem. Opracowana przez nasz sztab szkoleniowy taktyka, polegająca na szczelnej obronie i wyprowadzaniu szybkich kontr zdała egzamin. Mimo braków kadrowych nasi zawodnicy ambitnie walczyli przez całe spotkanie i utarli nosa faworyzowanym rywalom. W pewnością jest to cenna zdobycz, która doda pewności siebie naszym piłkarzom. Brawo Panowie!

Sokół Ostróda - Motor Lublin 1:1 (1:0)

Stępień 44’ - Ceglarz 50’

Sokół: 12. Marcin Staniszewski - 4. Jan Klimek, 77. Mateusz Bondarenko, 17. Filip Dymerski - 19. Dominik Urban (71, 7. Ernest Słupski), 6. Ernest Dzięcioł (89, 5. Szymon Dowgiałło), 22. Dominik Stępień, 31. Jan Flak - 8. Kamil Kurowski, 9. Sebastian Rugowski, 14. Arturo Montero (79, 21. Filip Michalski).

Motor: 15. Sebastian Madejski - 14. Maksymilian Cichocki, 18. Arkadiusz Najemski, 11. Paweł Moskwik (77, 7. Maciej Firlej) - 17. Filip Wójcik, 20. Damian Sędzikowski (77, 80. Sebastian Rak; 86, 27. Piotr Kusiński), 6. Tomasz Swędrowski, 77. Piotr Ceglarz, 45. Adam Ryczkowski (56, 9. Krzysztof Ropski) - 76. Cezary Polak, 8. Michał Fidziukiewicz (86, 10. Rafał Król).

żółte kartki: Stępień, Montero (Sokół) - Cichocki, Wójcik (Motor).

sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

W kolejnym spotkaniu Sokół zmierzy się na wyjeździe z GKS Bełchatów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 30 października o godz. 12:30.

Kategorie: klub