W meczu 30 kolejki eWinner 2 ligi Sokół na własnym boisku bezbramkowo zremisował z Pogonią Siedlce.

W porównaniu do poprzedniego meczu Sokoła z Hutnikiem Kraków w składzie „Trójkolorowych” doszło do kilku zmian. Na ławce rezerwowych wylądowali m.in. dotychczasowi pewniacy Jan Klimek i Dawid Wojtyra, a po raz pierwszy w sezonie od początku wystąpił 17-letni Mateusz Sobotka.

Już w pierwszych 5 minutach środkowego spotkania goście stworzyli sobie 2 groźne okazje do otwarcia wyniku. Najpierw strzał Miłosza Przybeckiego z 7 metrów w ostatniej chwili zablokował Karol Turek, a chwilę później po rzucie różnym i strzale Macieja Górskiego świetną interwencją popisał się Paweł Rabin. Goście w dalszym ciągu częściej utrzymywali się przy piłce, a najskuteczniejszy strzelec Pogoni miał swoją kolejną próbę do zdobycia gola, lecz jego strzał z 6 metrów ponownie padł łupem naszego bramkarza. Po upływie kwadransa do głosu doszli podopieczni Wojciecha Figurskiego. W 16 minucie dośrodkowanie Łukasza Świętego i strzał z głowy Ernesta Słupskiego, lecz piłka przeleciała obok słupka. W 28 minucie ostródzianie wyszli z kontrą 3 na 3, po której zza pola karnego strzelał Patryk Skórecki, minimalnie obok bramki Maksyma Wadacha. W odpowiedzi oglądaliśmy składną akcje gości, po której z 7 metrów strzelał Cezary Demianiuk, ale po raz kolejny pewnie bronił Paweł Rabin. W ostatnich 5 minutach mocniej przycisnęli piłkarze z Siedlec. Dobrą okazję miał Maciej Górski, który wbiegł prawą stroną i strzelił silne pod poprzeczkę, ale dobrze spisał się nasz bramkarz. Gorąco zrobiło się w naszym polu karnym w 42 minucie, kiedy po zamieszaniu po rzucie rożnym z 4 metrów Maciej Górski strzelił nad poprzeczką.

W drugiej połowy klarowniejsze sytuacje do zdobycia bramek mieli ostródzianie. W 52 minucie ładna akcja prawą stroną, dogranie Jakuba Mysiorskiego do Mateusza Sobotki, którego strzał został jednak zablokowany. Świetną okazję do otwarcia wyniku mieli „Trójkolorowi” w 56 minucie. Lewą stroną dynamicznie ruszył Ernest Słupski, dograł na 8 metr do Mateusza Sobotki, pierwsza próba naszego młodego pomocnika została zablokowana, a przy drugiej dograł on na 2 metr do Łukasza Świętego, ale kapitalnie w bramce spisał się Maksym Wadach. W 67 minucie mogliśmy, a wręcz powinniśmy objąć prowadzenie. Ostródzianie wyszli z szybką kontrą, Patryk Skórecki posłał kapitalna prostopadłą piłkę do Dawida Wojtyry, a ten mając przed sobą tylko bramkarza strzelił tuż obok słupka. 2 minuty później groźna akcja prawą stroną Pogoni, po której z 4 metrów strzelał Marcinho  i tylko dzięki ofiarnej interwencji Sebastiana Rogali możemy zawdzięczać, że nie straciliśmy gola. W ostatnich 15 minutach meczu przewagę uzyskali goście, którzy momentami zamykali nas na naszej połowie, ale poza stałymi fragmentami gry nie potrafili poważniej zagrozić bramce Pawła Rabina.

Z perspektywy całego spotkania wynik remisowy wydaje się rezultatem sprawiedliwym. Mimo braku goli nieliczni kibice oglądali ciekawe widowisko, które na swoją korzyść mogły przesądzić obie ekipy. Cieszy dobra postawa naszej formacji defensywnej, która ustrzegła się poważniejszych błędów. Na wyróżnienie zasługuje tez postawa Pawła Rabina, który popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami.

Sokół Ostróda  - Pogoń Siedlce 0:0

Sokół: 1. Paweł Rabin - 6. Ernest Dzięcioł, 29. Sebastian Rogala, 77. Wojciech Mazurowski (56, 4. Jan Klimek), 23. Karol Turek - 27. Mateusz Sobotka (63, 22. Dawid Wojtyra), 8. Kamil Kurowski, 10. Patryk Skórecki, 19. Łukasz Święty, 7. Ernest Słupski (87, 14. Arturo Lías) - 21. Jakub Mysiorski.

Pogoń: 70. Maksym Wadach - 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek - 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski (78, 10. Marcin Kozłowski II), 9. Wojciech Trochim (86, 18. Miguel López), 29. Marcinho, 56. Cezary Demianiuk (72, 8. Kamil Włodyka) - 22. Maciej Górski.

żółte kartki: Święty (Sokół) - Wichtowski, Trochim, Włodyka (Pogoń).

sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

Kolejne spotkanie „Trójkolorowi” rozegrają w niedzielę 1 maja. Tym razem udadzą się do Lublina, gdzie zmierzą się z zajmującym 4 miejsce w ligowej tabeli Motorem. Początek meczu o godz. 17:00

Kategorie: klub