W meczu I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół pokonał w Narzymiu miejscową Iskrę 4:3 i awansował do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek.

Piłkarze Sokoła do spotkania w występującą w klasie okręgowej Iskrą Narzym, przystąpili niemal w podstawowym zestawieniu. W porównaniu do ostatnich ligowych konfrontacji, dziś na ławce zasiedli Mateusz Musiński, Michał Kiełtyka oraz najlepsi snajperzy Łukasz Święty i Dawid Kapsrzyk. W wyjściowej jedenastce zadebiutował pozyskany w ostatnich godzinach Ukrainiec Kostiantyn Holovchenko.

Podopieczni Dominika Bednarczyka już w 10 minucie objęli prowadzenie po bramce Jakuba Mysiorskiego. Gospodarze sporadycznie gościli na naszej połowie, jednak po jednej z nielicznych akcji w 30 minucie doprowadzili do wyrównania, a autorem trafienia był Dawid Arczewski. "Trójkolorowi" odpowiedzieli po 3 minutach, a tym razem do siatki trafił Szymon Szałkowski.

Po upływie 14 minut drugiej połowy ponowie był remis, po golu Wojciecha Gutkowskiego. "Trójkolorowi" tym razem potrzebowali 5 minut, aby znowu wyjść na prowadzenie, lecz tym razem gospodarze trafili do własnej bramki. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry w naszym polu karnym faulował Norbert Florczak. Do piłki oddalonej na 11 metrze podszedł Dawid Arczewski i pewnym uderzeniem pokonał naszego bramkarza. Gdy wydawało się, że piłkarzy obu drużyn czeka dogrywka, w 3 minucie doliczonego czasu gry Kosta Holovchenko zdobył gola na wagę awansu do 2 rundy WPP.

Postawiony przed meczem cel w postaci awansu do kolejnej rundy został zrealizowany, ale ... Drużynie mającej ogranych na wyższych szczeblach piłkarzy, oraz tych młodszych, mających duże ambicje nie przystoi tracić 3 bramek z co prawda ambitną,  lecz amatorską i grającą 2 poziomy niżej drużyną z Narzymia. W piłce oczywiście zdarzają się sensacje, zwłaszcza w rozgrywkach pucharowych, niemniej aby zacząć punktować w lidze, taka postawa części piłkarzy nie może mieć miejsca.

Iskra Narzym - Sokół Ostróda 3:4 (1:2)

Arczewski 30', 85' (k), Gutkowski 59' - Mysiorski 10', Szałkowski 33', samobójcza 63', Holovchenko 93'

Sokół: Florczak - Kventsar, Porębski, Skok, Pawluczuk, Kopacz (65' Malinowski), Furman (46' Święty), Banul (65' Mróz), Szałkowski (80' Musiński), Mysiorski (73' Skiba), Holovchenko.

W sobotę 27 sierpnia wracamy do ligowego grania. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się z Wartą Sieradz. Początek meczu o godz. 17:00.

Kategorie: klub