W meczu 33 kolejki eWinner ligi Sokół przegrał na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 4:6.

W wyjściowej jedenastce Sokoła doszło do kilku zmian w porównaniu do większości pozostałych spotkań. W podstawowym składzie „Trójkolorowych” znalazło się tylko 2 zawodników o statusie młodzieżowca. Obok Pawła Rabina dość nieoczekiwanie wybiegł debiutujący w naszej drużynie Błażej Malinowski.

Gospodarze objęli prowadzanie już w 4 minucie. Po wrzucie piłki z autu Jakub Antczak płaskim strzałem z 12 metrów pokonał Pawła Rabina. 3 minuty później był już remis. Dawid Wojtyra wypuścił Łukasza Świętego, a nasz pomocnik wykorzystał sytuację sam na sam z Miłoszem Mleczko. W 9 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, a składną akcję wykończył Tymoteusz Klupś. Jeszcze w pierwszym kwadransie gry ostródzianie doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Kurowskiego, przedłużenie Łukasza Świętego i Arturo Lias strzałem z głowy pokonał bramkarza rezerw Lecha. Ten sam zawodnik wyprowadził nas na prowadzenie, ponownie po rzucie rożnym i ponownie po strzale z głowy. W kolejnej akcji poznaniacy zdobyli bramkę, a jej autorem był Jakub Antczak. Tuż przed przerwą gospodarze strzelili kolejne 2 bramki, a ich autorami byli Łukasz Spławski i z rzutu karnego Tymoteusz Klupś.

W przerwie w naszej drużynie doszło do 3 zmian. W miejsce Pawła Rabina, Błażeja Malinowskiego i Karola Turka na boisku zameldowali się Dominik Kąkolewski, Szymon Dowgiałło i Ernest Słupski. W drugiej połowie Sokół uzyskał optyczną przewagę. Dwukrotnie bliski powodzenia strzałami z dystansu był Kamil Kurowski. Gospodarze raz musieli wybijać piłkę z własnej linii bramkowej, a po uderzeniu jednego z naszych piłkarzy futbolówka trafił w poprzeczkę. W 87 Filip Wilak wbiegł w nasze pole karne i silnym strzałem pokonał Dominika Kąkolewskiego. W doliczonym czasie gry wynik strzałem z rzutu karnego ustali Patryk Skórecki.

Lech II Poznań - Sokół Ostróda 6:4 (5:3)

Antczak 4, 24, Klupś 9, 41 (k), Spławski 36, Wilak 87 - Święty 7, Lías 15, 23, Skórecki 90 (k)

Lech II: 1. Miłosz Mleczko - 18. Igor Kornobis, 2. Maksymilian Pingot, 5. Patryk Waliś, 17. Krystian Palacz - 7. Tymoteusz Klupś (66, 3. Jakub Niewiadomski), 14. Karol Fietz (46, 8. Łukasz Norkowski), 21. Patryk Gogół (81, 13. Filip Wolski), 16. Maksym Czekała (46, 10. Eryk Kryg), 23. Jakub Antczak (62, 11. Filip Wilak) - 9. Łukasz Spławski.

Sokół: 1. Paweł Rabin (46, 12. Dominik Kąkolewski) - 28. Błażej Malinowski (46, 5. Szymon Dowgiałło), 6. Ernest Dzięcioł (85, 16. Jakub Mysiorski), 4. Jan Klimek, 23. Karol Turek (46, 7. Ernest Słupski) - 14. Arturo Lías, 8. Kamil Kurowski, 29. Sebastian Rogala, 10. Patryk Skórecki, 19. Łukasz Święty - 22. Dawid Wojtyra (54, 9. Sebastian Rugowski).

żółte kartki: Fietz, Mleczko (Lech II) – Wojtyra (Sokół).

sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń).

W ostatniej kolejce 2 ligi na własnym boisku zmierzymy się z Garbarnią Kraków. Rywalizacja z Garbarnią, podobnie jak pozostałe mecze ostatnie kolejki eWinner 2 ligi, odbędzie się w niedzielę 22 maja o godz. 12:30.